Wiedeń, Wiedeń!

Karnawał 2016 Sochaczew rozpoczął w iście wiedeńskim stylu. 10 stycznia w Sochaczewskim Centrum Kultury odbył się inauguracyjny Koncert Noworoczny, na który – jak co roku – zapraszał mieszkańców Sochaczewa Burmistrz Miasta Piotr Osiecki. Tuż przed godziną 19.00 Sala Koncertowa SCK Boryszew wypełniła się po brzegi publicznością, która gromkimi brawami powitała orkiestrę kameralną Camerata Mazovia pod batutą Artura Komorowskiego. Wspomnienie świąt przyniósł utwór „White Chrismas” I. Berlina i „Jingle beels” J. Pierpont. Brawom i owacjom nie było końca, bowiem prawie dwugodzinny koncert zabrzmiały najsłynniejsze utwory operowe i operetkowe.

Wykonali je zaprzyjaźnieni z Cameratą śpiewacy operowi: Anna Jeremus-Lewandowska (sopran), Wiesław Bednarek (baryton) i Ewa Murzynowska (sopran). Zabrzmiał więc „Czardasz” V. Montiego, „Chitarra romana” C. Villa, a także najsłynniejsze utwory ze „Skrzypka na dachu” – „Sunsed, Sunrise” i „Gdybym był bogaczem” J. Bocka. Wzruszeniom nie było  końca, gdy cała sala trzymając się za ręce kołysała się w rytm „La spaniela” V. di Chiara i wraz z orkiestrą wykonała Marsz Radetzkiego J. Straussa.

Bisy, bisy i jeszcze raz bisy oraz głośne „dziękuję” dla artystów i organizatorów koncertu, to najlepsza nagroda dla wykonawców za ich pełne pasji i kunsztu wykonanie tak znanych i lubianych utworów wiedeńskich, a na zakończenie… na zakończenie wsparliśmy WOŚP pysznym ciastem prosto od seniorów oraz prawdziwą kawą wypalaną w Sochaczewie, którą ufundowała firma Remex Service.

Sochaczewianie zachwyceni koncertem już proszą o kolejne koncerty i obiecujemy, że będą!

http://www.ziemia-sochaczewska.pl/kultura/wielkie-swieto-muzyki/