Projekty Ministerialne

W Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 zakończyła się realizacja programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Infrastruktura Domów Kultury 2019, w ramach którego SCK pozyskało fundusze na zakup i instalację profesjonalnego oświetlenia scenicznego oraz profesjonalnego nagłośnienia scenicznego.

Dzięki dotacji, na podstawie wykonanego projektu Sochaczewskie Centrum Kultury zakupiło oświetlenie sceny sali widowiskowej oraz uzupełniło
nagłośnienie audio video. Zakupione oświetlenie LED zostało zamontowane w miejscu istniejącego oświetlenia żarowego, co w znacznym stopniu zmniejsza pobór energii elektrycznej, a co za tym idzie zmniejsza koszty związane z użytkowaniem sceny oraz całkowicie ograniczyło wydzielanie ciepła. Ważnym celem zadania, który został osiągnięty, była poprawa jakości prezentowanych na naszej scenie projektów poprzez zwiększenie doznań wizualnych uczestników przedstawień. Uzupełnienie istniejącego nagłośnienia o dodatkowy sprzęt poprawiło jakość i zwiększyło komfort odbioru prezentowanych przez naszą instytucję projektów muzycznych. Modernizacja, oprócz polepszenia warunków funkcjonowania, przede wszystkim umożliwi w przyszłości realizację projektów, które nie mogły się odbyć do tej pory ze względu na brak nowoczesnych technologii. Remont zdecydowanie przyczynił się do polepszenia warunków pracy, co pozytywnie wpłynie na edukację kulturalną dzieci i młodzieży. Modernizacja ponad półwiecznego budynku sprawi, że mieszkańcy naszego powiatu nie będą musieli wybierać ofert z innych miast oddalonych kilkadziesiąt kilometrów od Sochaczewa, posiadających nowoczesne bazy sprzętowo – lokalowe.

Nowe, profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie sceniczne po raz pierwszy zaprezentowane zostało 12 stycznia w trakcie Koncertu Noworocznego Orkiestry Kameralnej Camerata Mazovia, o czym można było przeczytać na łamach tygodnika Ziemia Sochaczewska.

 

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-


W 2017 roku w ramach cyklu koncertów symfonicznych „Muzyka polska w kontekście chrześcijańskiej tożsamości narodu”, sfinansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbył się cykl koncertów muzyki polskiej „Naród-Muzyka-Tożsamość” w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Camerata Mazovia pod dyrekcją Artura Komorowskiego odbyły się . Na trasie koncertowej znalazły się: kościół NMP Królowej Apostołów w Ołtarzewie (11.10.2017), kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Sochaczewie (15.10.2017), Pałac Tyszkiewiczów Waka Trocka (Wilno) (21.10.2017), polski kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wilnie na Litwie (22.10.2017), kościół św. Wawrzyńca w Sochaczewie (11.11.2017), kościół w Żyrardowie (12.11.2017).

Poniżej kilka zdjęć z trasy koncertowej Orkiestry Kameralnej Camerata Mazovia.

 —————————————————————————————————————————————————————————————————————————————


4 lutego 2017 r. w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 odbył się koncert inaugurujący działalność Klubu KONTRAST – stylowej, kameralnej sali koncertowej dla ok. 70-120 widzów. Sala stylem nawiązuje do klubów jazzowych lat 20. i 30. ubiegłego wieku. Powstanie Klubu Kontrast było możliwe dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 380.000 zł. Przeprowadzono wymianę instalacji, remont łazienek, skucie części posadzek, wymianę drzwi, odnowienie ścian, montaż nowych sufitów.

Niżej przedstawiamy zdjęcia, które doskonale odzwierciedlają klimat tego wieczoru.

 

 

 

More