Stare Dobre Małżeństwo

W piątek, 10 lutego 2017 r. w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Żeromskiego 8 odbył się koncert Starego Dobrego Małżeństwa.

Stare Dobre Małżeństwo zostało założone w latach 80-tych przez dwójkę licealistów: Krzysztofa Myszkowskiego i Janusza Skrzypieca. Choć zespół przeszedł wiele dróg, to nadal ich piosenki oparte są na  ponadczasowych tekstach Leśmiana czy Stachury. Wciąż wzruszają licznie zebraną na ich koncertach publiczność.

SDM z Krzysztofem Myszkowskim na czele nie pojawia się w telewizji, nie pojawia się w tak dobrze znanych nam ujednoliconych barwą stacjach radiowych, nie pokazuje się w kolorowych czasopismach – słowem nie ulega wpływom komercjalizacji XXI wieku. Mądre słowa utworów: „ Blues o 4 nad ranem”, „Jak”, „Bieszczadzkie Anioły” zaklęte w ciepłych melodiach są wartością samą w sobie i wciąż przemierzają kolejne koncertowe szlaki.

Warto dodać, że interesujące brzmienie starych i nowych przebojów Starego Dobrego Małżeństwa wynika również z instrumentów, na którym grają artyści: gitary 6- i 12 strunowe, dobro, kontrabas i… harmonijka ustna.

Warto więc było przyjść na ich koncert, posłuchać, odkurzyć zapomniane wiersze słynnych poetów, wysłuchać nowych i po prostu dobrze się bawić.

Tekst: Anna Wolińska – modyfikacja Łukasz Kuciński

sdm-sck

stare-dobre-malzenstwo-sck-sochaczew