Czas dla seniora, odsłona III – Wiosna

Wiosny czar Czasu dla Seniora

To już druga w tym roku odsłona, jakże ciekawej, integrującej nie tylko seniorów inicjatywy – „Czas dla Seniora”. Tym razem warsztaty z malarstwa, rękodzieła artystycznego oraz śpiewu odbyły się w 20 kwietnia w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 101.

Seniorzy pod czujnym okiem artystki i instruktor plastyki SCK Moniki Boruty-Sałacińskiej odzwierciedlili na płótnach pełną wiosennej świeżości przyrodę, a sama malarka prowadząca zajęcia, zdradziła uczestnikom kolejne tajniki sztuki. Również pani Romana Borecka ze stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku podarowała swój czas dla seniora, tworząc z drugą grupą z DDPS podczas zajęć z rękodzieła przepiękne forsycje, które ozdobią pewnie nie jeden stół. To jednak nie wszystko, seniorzy bowiem, mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach wokalnych z dyrygentem chórów PSM I i II Stopnia w Sochaczewie – panią Iwoną Niemyjską. Rozśpiewanie, to bardzo ważne ćwiczenia, dzięki którym można nauczyć się śpiewać w każdym wieku.

I choć całe warsztaty trwały całe przedpołudnie, to ten artystyczno-wiosenny „Czas dla Seniora”, skończył się zbyt szybko, ale już teraz koordynator tego pomysłu – pani Jola Kawczyńska, kierownik Sekcji Integracji SCK – zapowiedziała, że już czerwcu trzecia część warsztatów i… pierwsza senioralna wystawa podsumowująca trzy pory roku: Zimę, Wiosnę oraz Lato.

Tekst i fotografie: Anna Wolińska.