Koncert Zespołu HoTS

W sobotę, 13 maja 2017 r. o godz. 18.00 w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 odbył się koncert Zespołu HoTS.

Fot. Gamid Ibadullayev

Info o zespole HoTS:

Po doskonale przyjętym debiucie z 2015 roku zespół HoTS przygotował materiał na nową płytę. „Numbers”. Drugi album HoTS przynosi muzykę o olbrzymim ładunku ekspresji.

https://www.youtube.com/watch?v=anOWRxyQC9o
https://www.youtube.com/watch?v=2jNqjZpzd9o

Obdarzone żywiołową sugestywnością kompozycje lidera gitarzysty Mikołaja Poncyljusza są znakiem rozpoznawczym zespołu. Już debiutancka płyta zdobyła fantastyczne recenzje i zaowocowała koncertami w Polsce i za granicą. Nowe nagranie w większym jeszcze stopniu niż debiut eksploruje środowisko atmosferycznego jazzu, gdzie żarliwość instrumentalna przy refleksyjnym charakterze kompozycji daje piorunujący efekt. HoTS wydaje się być mocno wtopiony w historię jazzu jednocześnie jednak jest uderzająco współczesny. Ich aranżacyjna inwencja czerpie z dokonań najlepszych współczesnych europejskich jazzmanów, muzyki improwizowanej, ale nie w mniejszym stopniu z dzisiejszej praktyki wykonawców, tworzących w mocno zurbanizowanej przestrzeni współczesnych miast. Nieustanne skomplikowanie jazzowych figur rytmicznych w połączeniu z wielką precyzją instrumentalistów, niezwykle przemyślanymi aranżacjami oraz kompozycjami sprawiają, że uwalniają one w słuchaczu głębokie emocje i prowokują do refleksji.

http://www.hotsband.pl/
http://www.multikulti.com/numbers-38407.html

▎HOTS
Mikołaj Poncyljusz – gitara
Radosław Nowak – trąbka
Bartosz Tkacz – saksofon tenorowy
Adam Prokopowicz – kontrabas
Maciej Wojcieszuk – perkusja