XXIV POWIATOWY PLASTYCZNY KONKURS „PLASTEK”

Cześć Dzieciaczki!
To już Lato!!! Koniec z matematyką (tylko nie mówcie o tym mojej pani, bo ją bardzo lubię i to nie jej wina, że uczy tak nudnego przedmiotu)! Teraz tylko plaża, morze a może artystyczna przygoda w mieście z SCK? Sam jeszcze nie wiem… Jak na razie zajmuję się jazdą na rowerze. I tym moim kolorowym rowerem pojechałem wprost do Sochaczewskiego Centrum Kultury na wernisaż „Plastka”, no bo w końcu co?! No, nie! Skoro rowerem można pojechać do puszczy, to i do galerii też można, tym bardziej, że jej całe ściany zajęły dzikie zwierzęta zamieszkujące naszą Puszczę Kampinoską.
Rower co prawda zostawiłem przed wejściem do budynku SCK, ale poczułem się na tej wystawie pokonkursowej, jak w lesie. Ile tam było dzikich dzików, łosi i jeleni! I nie gryzły się wcale z bobrami, kotami, lisami ani nie dziobały z ptakami. Dzieci nagrodzonych było też wiele, ale nic dziwnego – skoro na konkurs przybyło aż 249 prac z 28 placówek z całego miasta i powiatu sochaczewskiego.
Nagrody tego dnia, czyli 14 czerwca, wręczała dzieciom artystka plastyk Monika Boruta-Sałacińska, która wraz artystką Emilią Zielińską i artystką Ewą Kubeł-Zielińską, jako JURY powiatowego konkursu plastycznego PLASTEK” postanowiły przyznać małym malarzom zwycięstwa w czterech kategoriach wiekowych.
W kategorii I – przedszkola i klasy zerowe – pierwszą nagrodę i perełkę SCK otrzymała Łucja Pędowska z Miejskiego Przedszkola nr 6 w Sochaczewie. Druga nagroda trafiła do Amelii Bednarskiej z Sochaczewskiego Centrum Kultury, a trzecia – do Wojciecha Białeckiego z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Sochaczewie. Wyróżnionych w tej kategorii zostało też pięciu małych artystów: Zofia Szczepanik z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Sochaczewie, Julia Pływaczewska z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Sochaczewie, Aleksandra Tomala z Przedszkola Niepublicznego ,,Akademia Smyka” w Sochaczewie, Krzysztof Deszczyński z Przedszkola Niepublicznego Diecezji Łowickiej w Sochaczewie oraz Michał Stępniak z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Sochaczewie.
W kategorii II – klasy od I do III – obdarowana perełką i pierwszą nagrodą została Zuzanna Wargalla z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie, drugą – Oliwia Kryczka z Sochaczewskiego Centrum Kultury w Sochaczewie, a trzecią – Michalina Bizoń ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sochaczewie. Wyróżnień w tej kategorii było jeszcze więcej i otrzymali je: Witold Sęk z SCK, Konrad Kaliński z SCK, Marysia Piotrowska z SCK, Oliwia Ploch ze Szkoły Podstawowej w Teresinie, Kamil Dmoch ze Szkoły Podstawowej w Teresinie, Bartłomiej Meziński ze Szkoły Podstawowej w Teresinie i Michalina Zatorska ze Świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 4 w Sochaczewie.
W Kategorii III – klasy od IV do VI – główna nagroda czyli perełkę SCK odznaczona została Weronika Różewska z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie. Drugą nagrodę zdobyła Marysia Dybiec ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sochaczewie, a trzecią – Aleksandra Perzyna z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie. Wyróżniono także: Agatę Olesińską z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie, Karola Połcia z Zespołu Szkół – SP NR 7 w Sochaczewie, Kacpra Zgorzalskiego z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie, Kaję Stronias z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie oraz Julię Marcinkowską ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sochaczewie.
W ostatniej kategorii – gimnazja – pierwsza nagroda i perełka trafiła do Julii Sałacińskiej z SCK. Drugą nagrodę otrzymał Iwo Bałtroniuk z Gimnazjum nr 1 w Sochaczewie i Gabriela Adamczyk z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie, a trzecią – Maja Myszor z Gimnazjum nr 3 w Sochaczewie. W tej ostatniej kategorii wyróżniono także prace – Aleksandrę Liberę z Gimnazjum nr 1 w Sochaczewie i Jakuba Ring z Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Żyrardowie.
Wszystkim serdecznie gratulowano i życzono dalszych twórczych sukcesów, a pani Monika pokazała wszystkim ślady. Ba! I to nie byle jakie ślady! Były to bowiem narysowane ślady łap, kopyt i pazurów dzikich zwierzaków, które mieszkają tuż obok nas.
Wsiadłem więc szybko na rower, a niech sobie moja siostra maluje, ja tam udaję się na wielką przygodę i do Puszczy Kampinoskiej, patrzeć pod stopy na… tropy. A nóż-widelec stanę oko w oko z rysiem?
Udanych wakacji!
Wasz Przekaźniczek