V Ogólnopolskie Biennale Sztuki

Miło nam poinformować, że wernisaż 35. Sochaczewskiego Lauru – V  Ogólnopolskie Biennale Sztuki z cyklu: Cztery Pory Roku – Lato na Mazowszu odbędzie się 19 października, o godz. 17.00 w Galerii TRAKT Sochaczewskiego Centrum Kultury. Celem konkursu jest zainspirowanie twórców bogactwem piękna mazowieckich, oczywiście letnich, krajobrazów. Zachęcamy zatem artystów, amatorów, młodych adeptów sztuki do przeniesienia własnych ekspresji na płótno i wymienienia się swoimi spostrzeżeniami, a także umiejętnościami podczas wystawy.

„Sochaczewski Laur” ma charakter otwarty i mogą wziąć w nim udział twórcy, którzy ukończyli 16 wiosen. Prace wykonane techniką malarską w formacie nie większym niż 100×90 cm powinny być oprawione i przystosowane do zawieszenia. Każdy uczestnik konkursu może zgłosić trzy prace zgodne z tematem – „Lato na Mazowszu”.

Warto zauważyć, że chociaż do obrazów należy załączyć metryczkę zawierającą dane takie jak: imię i nazwisko autora, wiek, telefon czy adres to komisja konkursowa złożona z ekspertów z zewnątrz, tzn. spoza Sochaczewa, powołana przez dyrektora Sochaczewskiego Centrum Kultury oceniać będzie prace anonimowo. Zatem to, kto wygra konkurs pozostanie tajemnicą do… samego ogłoszenia wyników podczas wernisażu.

Prace dostarczamy do sekretariatu Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 do 22 września br., a wszelkie dodatkowe informacje możemy uzyskać, dzwoniąc pod numer 46 863 25 72. Nieoficjalnie wiemy, że V Ogólnopolskie Biennale Sztuki cieszą się dużym zainteresowaniem i do SCK dostarczono już ponad 80 prac, które zawalczą o nagrody pieniężnie oraz rzeczowe.

Wszystkim twórcom życzymy powodzenia i dziękujemy za wrażenia artystyczne, jakimi dzielą się z miłośnikami sztuki naszej małej ojczyzny.

Terkst: Anna Wolińska