Malujące Ewy w kręgu tanga

Dzień Kobiet w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 101 miał wyjątkowy charakter. 8 marca odbył się wernisaż X Jubileuszowej Wystawy „Malujące Ewy” oraz zaprezentowany został Muzyczno-Taneczny Spektakl
„W kręgu tanga” w wykonaniu Orkiestry Akordeonowej i Zespołu Tanecznego Abstrakt. Wydarzenia te ściągnęły do SCK tłumy (nie tylko kobiet).

Święto kobiet w SCK rozpoczęło się wernisażem wystawy „Malujące Ewy”. Jubileuszowa edycja zatytułowana została „Moje spojrzenie …”. Na wystawie zaprezentowało swoje prace 39 pań z terenu miasta i powiatu sochaczewskiego: A.Matusiak, D.Sawa, H.Szymańska, B.Jachimowicz, H.Pietrzak, Z.Kisiołek, J.Małczak, K.Kwiatkowska, B.Krzemińska, B.Kalkowska, N.Radkiewicz, A.Mentek, D.Mazur, I.Redlich, J.Noga, A.Bednarek, H.Lipińska, E.Kryczka, Z.Ejsymont, B.Szustkiewicz, E.Duńska, Z.Wawro-Kowalska, J.Pudełko, J.Urbaniak, P.Arent, M.Florczak, K.Grabisna, K.Biernacka, B.Derda, E.Błaszczyk-Wasilewska, T.Matusiak, J.Kawczyńska, B.Nowak, T.Lutyńska, B.Oziemblewska, B.Banasikowska, M.Boruta-Sałacińska, E.Chmielewska i A.Łopaciuk. Ile pań, tyle spojrzeń na otaczającą nas rzeczywistość. Każda z prac ma inny charakter będący odzwierciedleniem tego, co w duszy gra u każdej z laureatek wystawy. Warto poświęcić jej więcej uwagi i jest na to szansa, bo twórczość malujących pań można oglądać w SCK do końca marca. Równie ciekawy okazał się spektakl muzyczno-taneczny „W kręgu tanga” w wykonaniu Orkiestry Akordeonowej prowadzonej przez Ludwika Skrzypka  i Zespołu Tanecznego Abstrakt prowadzonego przez Monikę Osiecką Jaworską. Orkiestra Akordeonowa pokazała tego wieczoru wielką klasę, tanga w ich wykonaniu były zachwycające. Zespół „Abstrakt” miał wysoko postawioną poprzeczkę, zadaniem tancerek miał być taniec oparty na improwizacji. Tancerki sprostały zadaniu w pięknym stylu. Zaprezentowały ciekawe, momentami bardzo ogniste tanga we współczesnym wydaniu. Oczarowały nimi publiczność, która żywo reagowała na to, co działo się na scenie nagradzając tancerki gromkimi brawami. Jest to kolejny, po niedawnej premierze spektaklu „Dzikość serca”, sukces Zespołu Tanecznego Abstrakt. Ich występy zawsze są bardzo ciepło przyjmowane przez publiczność.

Cały wieczór 8 marca w Sochaczewskim Centrum Kultury był bardzo udany. Kobiety w dniu swojego święta udowodniły, że jest w nich wielka siła. Panowie nie szczędzili im z tego powodu uznania. Wszyscy w doskonałych nastrojach opuszczali SCK, by dalej świętować Dzień Kobiet.

Sochaczewskie Centrum Kultury dziękuje firmie Aljeka Group, która zapewniła tancerkom zespołu Abstrakt kostiumy do spektaklu.

Tekst i fot.: Iza Strzelecka

MALUJĄCE EWY regulamin 2018