Konkurs na kartkę i ozdobę wielkanocną

15 marca w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 101 dało się poczuć klimat zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Tego dnia rozstrzygnięty został Konkurs na Kartkę Świąteczną i Ozdobę Wielkanocną, a tuż po ogłoszeniu wyników odbył się Wieczorek Poezji i Pieśni Religijnej.

Na konkurs wpłynęło 210 prac z przedszkoli oraz szkół z terenu miasta i powiatu sochaczewskiego. Komisja w składzie: Monika Boruta-Sałacińska (artysta plastyk, instruktor plastyki SCK), Gamid Ibadullayev (artysta, prowadzący Pracownię Eksperymentów Audiowizualnych w SCK) i Łukasz Kuciński (rysownik komiksów) podkreślało bogactwo pomysłów i indywidualne interpretacje plastyczne uczestników konkursu. Komisja przyznała nagrody w kilku kategoriach.

W kategorii – przedszkola i klasy zerowe – I nagroda: Aniela Kusy (ozdoba świąteczna) i  Łucja Pędowska (kartka świąteczna), II nagroda: Marta Kryczka (ozdoba świąteczna) i Bartek Strzelczyk (kartka świąteczna), III nagroda: Gabrysia Wałczuk (ozdoba świąteczna) i Kornelia Orzechowska (kartka świąteczna). Wyróżnienia zdobyły: Antonina Kłopotowska z Sochaczewskiego Centrum Kultury i Zuzanna Szymańska z Miejskiego Przedszkola nr 6 w Sochaczewie. W kategorii –  klasy od 1 do 3 – I nagroda: Oliwia Kryczka (ozdoba świąteczna) i Weronika Lewandowska (kartka świąteczna), II nagroda: Jakub Rutkowski (ozdoba świąteczna) i Lena Śliwińska (kartka świąteczna), III nagroda: Szymon Szafrański (ozdoba świąteczna) i Iga Rebiega (kartka świąteczna). W kategorii – klasy od 4 do 6 – I nagroda: Natalia Rutkowska (ozdoba świąteczna) i Julia Szymańska (kartka świąteczna), II nagroda: Agata Piątek (ozdoba świąteczna) i Iga Tereszkiewicz (kartka świąteczna), III nagroda: Dawid Hetmanowski (ozdoba świąteczna) i Xawier Sokołowski (kartka świąteczna). W kategorii – gimnazja – nagrodę przyznano Andżelice Młynarskiej z Gimnazjum w Nowej Suchej.

Jury przyznało również nagrody za kartkę świąteczną do druku na cele SCK, które zdobyły Amelia Bednarska z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Sochaczewie i Anna Badyńska z Sochaczewskiego Centrum Kultury.

Wszystkim małym artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Po wręczeniu nagród zwycięzcom konkursu odbył się Wieczorek Poezji i Pieśni Religijnej. W przedstawieniu wystąpili: Chór Nauczycielski „Vivace” pod dyrekcją Piotra Milczarka, Studio Wokalne SCK Piotra Milczarka oraz Grupa Teatralna ,,Rekwizyt” i Grupa Plastyczno – Teatralna Sochaczewskiego Centrum Kultury Damiana Jaworskiego. Podczas występu zostały zaprezentowane wiersze Adama Mickiewicza, Zygmunta Krasińskiego i Jana Twardowskiego. Wśród zaśpiewanych pieśni, pojawiły się m.in.: „List do Boga”, „Alleluja”, „Święty uśmiechnięty”. Scenografię do przedstawienia wykonała Aneta Gruszewska.

 

More