Cztery pory roku… Malarstwo

W sobotę, 24 marca 2018 r. w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 odbył się wernisaż prac nadesłanych na konkurs plastyczny: „SYMBOLE NARODOWE – MALARSTWO. Wydarzenie zaplanowane było w ramach projektu: „Cztery Pory Roku Polskiej Niepodległości”. Motto przewodnie brzmiało: „Polska to mój kraj, moja Ojczyzna”.

Na konkurs wpłynęło 129 prac z przedszkoli, szkół podstawowych , gimnazjum oraz prace dorosłych.

Komisja obradowała w składzie:

– Jolanta Kawczyńska – instruktor artystyczny – Sekcja Integracji Społecznej SCK;

– Monika Boruta-Sałacińska – artysta sztuk pięknych;

– Izabela Strzelecka – Pracownia Eksperymentów Audiowizualnych;

– Łukasz Kuciński – autor prac Sochaczewski Komiks;

– Magdalena Franaszek-Niewiadomska – impresariat SCK, organizator projektu.

Jurorzy podkreślili różnorodność i wysoki poziom prezentowanych prac.

Przyznano nagrody w następujących kategoriach: przedszkola i klasy „0”, klasy I-II, klasy IV-VI, klasy gimnazjalne i dorośli.

Kategoria Przedszkola i klasa „0”

Nagrody w kategorii praca zespołowa:

– Miejskie Przedszkole nr 6 im. Juliana Tuwima w Sochaczewie;

– Niepubliczne Przedszkole Wesołe Tuptusie w Sochaczewie;

– Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 4  w Sochaczewie – grupa Biedronki,

– Niepubliczne Przedszkole Diecezji Łowickiej im św. Aniołów Stróżów w Sochaczewie;

Nagrody indywidualne:

Joanna Koszewska – kl. „0” Szkoła podstawowa im. św. Maksymiliana Kolbe w Teresinie;

– Julek Dybiec – Miejskie Przedszkole nr 6 im. Juliana Tuwima w Sochaczewie;

– Natalia Drążyk – Niepubliczne Przedszkole Diecezji Łowickiej im św. Aniołów Stróżów w Sochaczewie;

Wyróżnienia:

Aniela Izydorek – Miejskie Przedszkole nr 6 im. Juliana Tuwima w Sochaczewie;

– Iga Błaszczyk – Niepubliczne Przedszkole Diecezji Łowickiej im św. Aniołów Stróżów;

– Gabrysia Walczuk – Miejskie Przedszkole nr 6 im. Juliana Tuwima w Sochaczewie;

– Antoni Prengowski – Miejskie Przedszkole nr 6 im. Juliana Tuwima w Sochaczewie;

Kategoria: klasy I – III

Nagrody:

–  Bartosz Bińkowski – Szkoła Podstawowa nr 7 w Sochaczewie/ klasa II

–  Lena Śliwińska – Szkoła Podstawowa nr 7 w Sochaczewie / klasa III

Wyróżnienia:

– Hanna Fijołek – Szkoła Podstawowa nr 3 w Sochaczewie / klasa III

-Maja Jakubiak – Szkoła Podstawowa nr 3 w Sochaczewie/ klasa III

Kategoria: klasa IV – VI

Nagrody:

– Michalina Gosik – Szkoła Podstawowa nr 3 w Sochaczewie

– Weronika Adamkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 3 w Sochaczewie

Wyróżnienie:

Adam Małczak – Szkoła Podstawowa Kąty

Kategoria: gimnazjum

Nagrody:

Wiktoria Zawadzka – Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Kozłowie  Biskupim;

-Jagoda Szustkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 7 w Sochaczewie, klasa gimnazjalna

Wyróżnienia:

– Julia Staniszewska – Gimnazjum nr 3 w Sochaczewie,  klasa II;

– Otylia Krawczak – Szkoła Podstawowa w Gawłowie, klasa VII/ gimnazjalna;

– Antoni Łażewski – Szkoła Podstawowa Kozłów Biskupi  klasa VII/ gimnazjalna ;

 

W kategorii – dorośli jury wyróżniło:

Panią Bogumiłę Nowak za ekspresję malarską w temacie – Kampinoskie Wierzby;

Pana Marcina Hugo Badera za piękną historię jednej kapliczki;

Panią Bożenę Kalkowską za polski pejzaż z wierzbami;

Panią Dagmarę Pozgrat za unikatowy klimat kampinoskiej chaty;

Panią Marzannę Sobieraj za symbol granicy Polski 1945;

Pana Grzegorza Opalę za kreatywność;

Panią Katarzynę Kwiatkowską za wiosnę w Żelazowej Woli;

Pani Jolantę Małczak za ciepłe barwy w Dworku w Żelazowej Woli

Panią Blankę Krzemińską za pracę Oczekiwanie.

Sochaczewskie Centrum Kultury dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu i opiekunom za udział w konkursie.

 

Regulamin: Regulamin Malarstwo Cztery pory