Czas dla Seniora

Nadszedł czas seniorów

Sochaczewskie Centrum Kultury po raz kolejny wyszło naprzeciw potrzeb osób starszych. Sekcja Integracji Społecznej SCK pod kierownictwem Jolanty Kawczyńskiej zorganizowała 11 kwietnia spotkanie pt. „Czas dla seniora”. Była to dla nestorów naszego miasta okazja do wspólnego spędzenia czasu w miłej, przyjaznej atmosferze.
„Czas dla seniora” to projekt skierowany do osób starszych z terenu Sochaczewa i okolic. Jego celem jest integracja oraz ciekawe, twórcze spędzenie czasu.
Na kwietniowym spotkaniu pojawiło się dwudziestu seniorów, którzy z wielką otwartością i humorem podeszli do tego, co zostało im zaproponowane przez Sekcję Integracji Społecznej i zaprzyjaźnionych artystów.
W pierwszej części spotkania artysta plastyk – Barbara Derda zaprezentowała techniki filcowania. Każdy z uczestników warsztatów mógł przygotować własną filcową kompozycję – od etapu dobierania specjalnej wełny, aż do finalnego produktu. Pod koniec warsztatów wszyscy stali się posiadaczami własnoręcznie wykonanych kolorowych kwiatów z filcu. Ich produkcja wymagała sporego wysiłku, ale seniorzy wykazali się dużym zaangażowaniem w trakcie zajęć i efekty były imponujące. W drugiej części, pod okiem zawodowego instruktora tańca – Rafała Karbowiaka, seniorzy szlifowali swoje umiejętności tańczenia tanga. Spotkali się z bardzo profesjonalnym podejściem, bo Rafał Karbowiak jest tancerzem najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej „S”, który jako reprezentant Polski brał udział w wielu turniejach tańca towarzyskiego na całym świecie. Nauka tanga był krótka, ale bardzo skuteczna. Po krótkim wstępie i omówieniu przez instruktora podstawowych kroków, sala taneczna wypełniła się wirującymi parami. Seniorzy tańczyli z wielką energią i gracją.
Było to bardzo udane spotkanie towarzysko-artystyczne. Wszyscy uczestnicy zajęć w doskonałych humorach wychodzili z Sochaczewskiego Centrum Kultury zaznaczając, że z chęcią ponownie wezmą znowu udział w takim wydarzeniu i jest na to szansa. W tym roku to dopiero pierwsze wydarzenie z tego cyklu, ale wzorem minionego roku planowane są już kolejne.

Tekst: Iza Strzelecka. Fot.: Sebastian Stępień i Iza Strzelecka.

More