Wieczorek Patriotyczny

W czwartek, 12 kwietnia o godz. 17.00 w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ulicy Chopina 10​1​ odbył się Wieczorek Poezji i Pieśni Patriotycznej. Wystąpiła Grupa Teatralna Rekwizyt Damiana Jaworskiego oraz Studio Wokalne Piotra Milczarka.
Wieczór rozpoczął się hymnem Polski, który wspólnie zaśpiewali wszyscy artyści. Grupa Teatralna Rekwizyt zaprezentowała wiersze patriotyczne – m.in. Ludwika Wiszniewskiego, Wandy Chotomskiej, Janusz​a​ Szczepkowskiego i Czesława Kuriata. Odegrane też zostały krótkie sceny odnoszące się do odzyskania przez Polskę niepodległości (tytuły inscenizacji: „Ta, co nie zginęła”, „Bohaterski żołnierz”, „Żołnierska mogiła”). Studio Wokalne Piotra Milczarka wykonało pieśni patriotyczne takie jak: „Pieśń konfederatów barskich”, „My Pierwsza Brygada”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Szara piechota”, „Czerwone maki na Monte Casino”, „Wojenko wojenko”. Na zakończenie artyści wspólnie zaśpiewali „Rotę”.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten spektakl, budzący w nas patriotyczną postawę, która w obecnych czasach jest szczególnie ważna i potrzebna.

More