Generał w niemym kinie

W sobotni wieczór 28 kwietnia o godz. 18.00 w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 sierpnia 83 odbędzie się kolejny Filmowy Jam Session. Tym razem wyświetlony zostanie film pt. „Generał” z 1926 roku. W roli głównej Buster Keaton.

„Generał” to komedia nawiązująca do wojny secesyjnej w Stanach Zjednoczonych. Tematyka wojenna ale ujęta w lekkiej, komediowej formie. Nie zabraknie też wątków miłosnych. Film wyprodukowany został z dużym jak na tamte czasy rozmachem. W produkcji wzięły udział setki statystów, a sceny kaskaderskie, mimo upływu wielu lat, nadal robią duże wrażenie.

Równie dobre wrażenie robi muzyka przygotowana na ten wieczór. Zagrają: Marek Chrzan (gitara), Jarek Modrzejewski (kontrabas), Ireneusz Wasilewski (gitara/efekty), Łukasz Rogowiecki (klawisze) i Gamid Ibadullayev (perkusja). Muzycy zagrają w nieco zmienionym składzie. Wśród instrumentów po raz pierwszy pojawi się kontrabas, którego brzmienie nada nowy charakter muzycznej oprawie filmu. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Tekst: Iza Strzelecka

.

More