Cinematic Groove

W sobotę, 12 maja o godz. 19.00 na scenie Klubu Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 sierpnia 83 wystąpił zespół Cinematic Groove. Ten sekstet wykonał autorskie utwory instrumentalne, które nawiązują do klasycznych form jazzu i muzyki latynoskiej.

Zespół wystąpił w składzie: Joanna Felczak (bas i instrumenty perkusyjne), Wojciech Jankowski (saksofony, flet), Dariusz Prekurat (gitara), Jarosław Kowalski (gitara), Mariusz Radzikowski (perkusja) i Marcin Słupeczański (instrumenty perkusyjne). W trakcie koncertu w Klubie Kontrast zaprezentowane zostały też standardy jazzowe z towarzyszeniem wokalistki – Kingi Lis.

Cinematic Groove złożony jest z doświadczonych muzyków, którzy reprezentują różne kręgi i style muzyczne – począwszy od rocka i bluesa, przez sambę i bossa novy, aż po szeroko pojętą muzykę etniczną. Gra muzykę, którą można by w skrócie określić jako jazz-rock z najróżniejszymi wpływami, często zależnymi od tego, jaki przekaz ma nieść dana kompozycja. Ich utwory w dużej mierze oparte są na jazzie, ale dzięki swojej różnorodności i uniwersalności podobają się również fanom innych stylów muzycznych.

Tekst i fot.: Iza Strzelecka

 

More