Cinematic Groove

W sobotni wieczór 12 maja w Klubie Kontrast odbył się kolejny wyśmienity koncert. Za sprawą zespołu Cinematic Groove goście klubu udali się w wyjątkową muzyczną podróż. Zespół wystąpił w składzie: Joanna Felczak (bas i instrumenty perkusyjne), Wojciech Jankowski (saksofony, flet), Dariusz Prekurat (gitara), Jarosław Kowalski (gitara), Mariusz Radzikowski (perkusja) i Marcin Słupeczański (instrumenty perkusyjne). Było jazzowo, rockowo, momentami bluesowo , a wszystko to w lekkiej, niewymuszonej formie.

Zespół dostarczył tego wieczoru mnóstwo ciekawych dźwięków na bardzo dobrym poziomie, któremu sprostał również głos Kingi Lis – wokalistki, która dołączyła do muzyków w drugiej części koncertu. Jej charyzmatyczne wykonania znanych standardów jazzowych zachwyciły kontrastowiczów. Wśród publiczności znalazły się osoby, które nuciły razem z artystką. Sporym zaskoczeniem okazała się porywająca interpretacja piosenki Nirvany w jej wykonaniu.

Dobra energia, sympatyczna atmosfera i przede wszystkim świetna muzyka – tak można podsumować koncert zespołu Cinematic Groove. Tradycją już w Klubie Kontrast stały się bisy na koniec każdego koncertu. Tym razem też tak było. Sochaczewska publiczność potrafi docenić dobrą muzykę.

Tekst i fot.: Iza Strzelecka

 

More