Dzień Dziecka z SCK

W niedzielę, 27 maja na terenie Integracyjnego Ogrodu Zabaw i Sportu przy al. 600-lecia zorganizowane zostały obchody się Dnia Dziecka 2018 „W krainie przygód”. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji.

Teren całego wydarzenia podzielony został na Krainy: Muzyczną, Malucha, Plastyczną, Gier i Zabaw, Książki, Historyczną, Sportu, Zdrowia czy Odkrywcy.

Wspominamy również dlatego, że ponieważ wydarzenie to wspierało swoimi siłami Sochaczewskie Centrum Kultury.

W Krainie Plastycznej dzieci prze niosły się w świat komiksu. Była możliwość zapoznania się z etapami powstawania obrazkowych historyjek, od wymyślania fabuły i bohaterów, poprzez różne techniki rysunku oraz projektowanie szczegółów scenografii i wyglądu postaci. Wszystko to na świeżym powietrzu, w otoczeniu wystawy prac Łukasza Kucińskiego, sochaczewskiego rysownika komiksów. Dodatkowo była możliwość podziwiania wystawy prac malarskich pana Stanisława Werle z dzikimi zwierzętami.

W Krainie Sportowej pod czujnym okiem pana Stanisława Osieckiego z Sekcji Edukacji i Klubu Nauczyciela SCK można było rozegrać partię szachów na planszy tradycyjnej oraz w wersji XXL.

Na deskach Muzycznej Sceny również gościli przedstawiciele SCK, a to za sprawą spektaklu muzycznego. Pani Jolanta Kawczyńska prowadziła zebranych w „Krainę Cukierków”. Usłyszeliśmy piosenki z repertuaru Jacka Cygana i Majki Jeżowskiej w wykonaniu dzieci i młodzieży z grupy Open Day Junior.

 

More