Bitwa na Dwa wiersze

W piątek, 22 czerwca 2018 r. o godz. 18.00 w Klubie Kontrast odbędzie się spotkanie z poetką Mirosławą Szychowiak. Oprawę muzyczną zapewni Jan Krzos. Na całe to wydarzenie zaprasza Klub Literacki „Między Kartkami”. Tego wieczora odbędzie się również konkurs „Bitwa na Dwa Wiersze”. Wszystko to w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Mirosława Szychowiak

 

Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina. Publikowała w Odrze, Autografie, Obrzeżach, Nowej Okolicy Poetów, Cegle, Szafie, Trumlu, Arteriach, Arkadii, Dyskursie. Laureatka kilkunastu ogólnopolskich konkursów poetyckich, W wrześniu 2005 roku ukazał się jej debiutancki tomik Człap story. W 2010 roku zostały wydane dwa tomiki poetyckie autorki: Jeszcze się tu pokręcę (nominacja do Nagrody Literackiej Nike) – nakładem Instytutu Mikołowskiego oraz Proszę nie płakać wydany przez SAPiK w Szczecinku (jako główna nagroda w OKP Malowanie słowem).    

We wrześniu 2015 roku ukazał się czwarty tom poetycki – Gustaw znikąd wydany przez Zaułek Wydawniczy „Pomyłka” w Szczecinie. W listopadzie 2015 r. wydany został  debiut prozatorski Mirki Szychowiak – Gniazdozbiór (wydawnictwo ME-KOMP). 2016 rok – to kolejna książka poetycka – Jakie to życie jest krępujące (Fundacja Duży Format Warszawa). Finalistka Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Jej teksty znajdują się w antologii dolnośląskiej literatury Rozkład jazdy, w Warkoczami. Antologia nowej poezji;  We wrześniu tego roku wiersze Mirki Szychowiak, przetłumaczone na język ukraiński, znalazły się w „Nielegalny prąd. Antologia wierszy wrocławskich i podwrocławskich w wyborze Jacka Bieruta”. Jej teksty tłumaczone były również na język włoski, a także angielski: w dwujęzycznej antologii Free over blood wydanej w październiku przez Off_Press i Zeszyty Poetyckie oraz w European Literature Network. W październiku 2016 roku ukazał się piąty tom poetycki – Jakie to życie jest krępujące ( Fundacja Duży Format – Warszawa). W tym roku w miesięczniku „Nowaja Polsza” – ukazały się wiersze autorki tłumaczone na język rosyjski. M. Szychowiak mieszka w Księżycach pod Wrocławiem.

 

Jan Krzos to muzyk, artysta, animator kultury, lektor polskiej poezji, twórca ponad 70 programów estradowych i kilku telewizyjnych. Występuje w koncertach solowych, z orkiestrą kameralną, współpracuje z solistami operowymi, aktorami, piosenkarzami. Nagrywał muzykę do spektakli teatralnych z orkiestrą symfoniczną. Wielokrotnie brał udział w Światowych Dniach Muzyki w Polsce, Holandii i innych krajach Europy. Wielokrotnie występował w TVP.

 

More