Bitwa na Dwa wiersze

W piątkowy wieczór 22 czerwca w Klubie Kontrast odbyło się spotkanie literackie z uznaną poetką Mirosławą Szychowiak, które zorganizowane zostało przez Klub Literacki „Między kartkami”. Poetka przedstawiła fragmenty swojej twórczości oraz, w rozmowie z prowadzącym spotkanie Tadeuszem Hutkowskim, przybliżyła okoliczności ich powstawania. Były to opowieści pełne humoru, ale też głębszej refleksji.

Poetycki wieczór uświetnił swoją gitarową muzyką Jan Krzos. Artysta zaprezentował kilka znanych utworów we własnych aranżacjach, które zachwyciły wszystkich zgromadzonych w klubie gości.

W trakcie literackiego spotkania, tradycyjnie już, odbyła się „Bitwa na dwa wiersze”, która ma już stałe grono uczestników i to nie tylko z Sochaczewa.  Tym razem nagrody zdobyli: Stanisław Wasilewski z Żyrardowa (za wiersze: „Moja wioska” i „Dolina Narwii”), Danuta Bartoszuk z Sochaczewa (za wiersze: „Zaobrączkowana” i „Wpisany w błędy”),  Zbigniew Mysłowiecki zWarszawy (za wiersze: „Sąsiadka” i „Sąsiad”) oraz Joanna Jagiełło z Warszawy (za wiersze: „Znów umarł ktoś znajomy” i „Nie wiem jak pisać wiersze”). Wyróżnieni zostali poeci z Sochaczewa – Apolonia Lato i Janusz Budnik. Natomiast wyróżnienie specjalne przyznano Annie Cywińskiej, która zaprezentowała wiersze: „Tantalizm”i „Życie poetyzować należy”.

Był to ciekawy, poetycko-muzyczny wieczór, który upłynął w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Tekst i fot. Iza Strzelecka.

 

More
NOWY NUMER RACHUNKU BANKOWEGO SCK: 50 9283 0006 0000 1985 2000 0030
Szanowni rodzice/opiekunowie/uczestnicy zajęć, informujemy, że od dnia 1.12.2019 r. zmianie ulega numer rachunku bankowego Sochaczewskiego Centrum Kultury do celów dokonywania opłat za zajęcia.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup