Jazz Français w Klubie Kontrast

W sobotni wieczór 29 września w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie odbył się pierwszy powakacyjny koncert z udziałem artystów spoza Sochaczewa. Na scenie „Kontrastu” wystąpił duet: Eric Folly i Jacek Prokopowicz, który ściągnął do klubu liczne grono melomanów. W trakcie koncertu zatytułowanego „Jazz France” artyści oczarowali sochaczewską publiczność, która kilka znanych przebojów śpiewała wraz z wokalistą Ericem Folly. Jest to wszechstronny wokalista z Francji, o pięknym aksamitnym głosie, którym urzekł wszystkich. Jacek Prokopowicz grający na instrumentach klawiszowych zaprezentował się równie dobrze. W trakcie koncertu można było usłyszeć wiele instrumentalnych „smaczków” w jego wykonaniu. Eric Folly zaśpiewał tego wieczoru zaśpiewał głównie francuskie piosenki. Pięknie zinterpretował takie utwory jak: „Les Feuilles Mortes” Josepha Cosmy, „Et Si Tu N’existais Pas » Pasquale’a Losito czy piosenki Jacques’a Plante – „For Me Formidable” i „La Bohème”. Zaśpiewał też kilka utworów opartych na własnych kompozycjach. Były to głównie nastrojowe ballady, które urzekły szczególnie żeńską część publiczności. Zresztą sam wokalista dedykował swoje piosenki właśnie kobietom. Jedną z nich porwał nawet do tańca.
Cały wieczór w Klubie Kontrast przebiegł w serdecznej, przyjaznej atmosferze. Poszczególne piosenki przeplatane były opowiastkami artystów, których z ciekawością słuchali goście klubu. Kontakt artystów ze słuchaczami był na tyle swobodny, że chętnie włączali się oni do tych pogawędek.
Koncert duetu: Eric Folly i Jacek Prokopowicz okazał się bardzo udanym rozpoczęciem sezonu w Klubie Kontrast. Kolejne koncerty już wkrótce. Przypominamy, że wstęp na wszystkie klubowe koncerty jest bezpłatny. Zapraszamy.

.
Tekst i fot: Iza Strzelcka

 

 

More