Patria w „Niepodległej”

W niedzielę, 11 listopada 2018 r. w Sochaczewie odbyły się miejskie obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród wielu ważnych inicjatyw znalazł się akcent z zespołem z Sochaczewskiego Centrum Kultury.
Zwieńczeniem tego dnia była uroczysta msza święta pod przewodnictwem biskupa Wojciech Osiala odprawiona w kościele św. Wawrzyńca. W świątyni tej o godz. 17.00 odbył się koncert „Pamiętajmy o przeszłości, o nas też wspominać będą”. Wykonał go 250-osobowy Chór „Niepodległa”. W jego skład weszły połączone chóry Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia, Chóru Nauczycielskiego WIVACE, zespołu wokalnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Mundurowego Zespołu Wokalno-Instrumentalnego PATRIA.
Połączony Chór „Niepodległa” wykonał m. in.: „Z dolin tej ziemi”, „Cześć polskiej ziemi, cześć” oraz inne pieśni patriotyczne: „Wojenko, wojenko”, „Legiony” czy „Piechotę”. Koncert pieśni patriotycznych zakończyło się wspólnym odśpiewaniem przez połączone chóry oraz wiernych zgromadzonych w świątyni hymnu: „Boże coś Polskę…”.