Nadwiślańskie inspiracje

W sobotę, 17 listopada 2018 r. w Galerii ZeDeK w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 odbył się wernisaż poplenerowej wystawy malarstwa „Nadwiślańskie inspiracje”. 

Przypominamy, że uczestnicy biorący udział w zajęciach rysunku i malarstwa mieli okazję wyjść poza pracownię i zmierzyć się z malowaniem w plenerze. Plener odbył się w Ładach, nad Wisłą, w samym środku lata. Od 9 do 14 lipca powstawały obrazy malowane bezpośrednio z natury, w uroczej scenerii nadwiślańskiej przyrody. Fachowych porad udzielała Ewa Kubeł Zielińskiej – malarka z SCK.

Na wystawie prezentowane są prace wykonane podczas pobytu nad Wisłą i te późniejsze, już z pracowni, ale ciągle inspirowane niezapomnianymi krajobrazami i wspaniale zachowanymi walorami dzikiej rzeki Wisły. Te nadwiślańskie wierzby, lasy łęgowe, charakterystyczne łachy, kępy i zakola jakie tutaj formuje rzeka, tworzą swoisty, niezapomniany klimat. Malarki próbowały zatrzymać na płótnie to, co szczególnie je zachwyciło. 

Na ekspozycji prace zaprezentowały: Blanka Krzemińska, Bożena Kalkowska, Katarzyna Kwiatkowska, Dagmara Pazgrat.

Fot. Gamid Ibadullayev

More
NOWY NUMER RACHUNKU BANKOWEGO SCK: 50 9283 0006 0000 1985 2000 0030
Szanowni rodzice/opiekunowie/uczestnicy zajęć, informujemy, że od dnia 1.12.2019 r. zmianie ulega numer rachunku bankowego Sochaczewskiego Centrum Kultury do celów dokonywania opłat za zajęcia.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup