Koncert Jex Aron Blum Trio

W sobotę 9 lutego o godz. 19.00 w Klubie Kontrast mieszczącym się w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 odbędzie się koncert zespołu JEx Aron Blum Trio. Trio powstało z inicjatywy muzyków związanych z Formacją Jazz Explorers. Jest to młody zespół, ale w jego składzie są sami doświadczeni muzycy: Aron Blum (gitara basowa), Wojciech Jankowski (saksofon) i Adam Lewandowski (perkusja).

Duszą przedsięwzięcia jest basista Aron Blum, który inspiruje swoimi „etnicznymi” pomysłami saksofonistę i flecistę Wojciecha Jankowskiego oraz ikonę, gwiazdę polskiej sceny muzycznej, perkusistę Adama Lewandowskiego. Repertuar zespołu Jex Aron Blum Trio to mieszanka muzyki klasycznej, jazzowej i etnicznej, opartej na ciekawych brzmieniach gitary basowej Arona Bluma oraz oryginalnie współbrzmiących instrumentach dętych i perkusyjnych.

Aron Blum– gitarzysta basowy, kompozytor, autor muzyki teatralnej. Ostatnie lata inspirowany muzyczną różnorodnością Londynu. Koncertował i nagrywał z takimi muzykami jak: Krzysztof Ścierański, Gilad Atzmon, Antoni „Ziut” Gralak, Aleksander Korecki, Dominik Wania czy Jacek Kochan.

Wojtek „Horst” Jankowski – saksofonista, flecista, audiofil, meloman. Gra także na instrumentach perkusyjnych. W latach wczesnej młodości występował w zespołach jazzowych, undergrandowych i rockowych. Po dłuższej przerwie, związanej z „karierą sportową”, zmobilizowany przez starych znajomych muzyków, powrócił do grania. Jego ulubioną formą muzykowania jest refleksyjne mieszanie różnych stylów muzycznych, wszystkiego co się mieści w szeroko pojętej formule jazz-rock.

Adam Lewandowski – perkusista. Współpracował przy nagraniu płyty „Straszni Panowie Trzej” z Andrzejem Jagodzińskim. Brał udział w nagraniach wielu artystów polskiej muzyki rozrywkowej, m.in. Wojciecha Młynarskiego (spektakl Teatru Rampa „ Criminal Tango”), Anny German (55 koncertów podczas tournee po Związku Radzieckim w 1979r.), zespołu „Vox”, Włodzimierza Korcza, Wojciecha Trzcińskiego, Janusza Komana, Edyty Geppert, Wiesława Pieregorólki, Krystyny Prońko, Maryli Rodowicz, Martyny Jakubowicz, Ireny Santor, Danuty Błażejczyk, Krystyny Jandy i Andrzeja Zauchy. Ma na swoim koncie wiele płyt i sesji nagraniowych m. in. z muzyką teatralną. W 2007 roku był wykładowcą podczas Warsztatów Jazzowych w Puławach. Obecnie poza pracą w studio gra w trio Wojciecha Gogolewskiego, z którym w 2015 r nagrał płytę z jazzowymi opracowaniami muzyki zespołu „Skaldowie”. Współpracuje z kwartetem smyczkowym „Prima Vista” oraz z saksofonistką Aliną Mleczko. Akompaniował w zespołach Zbigniewa Wodeckiego i Haliny Frąckowiak. Gra też w spektaklu Teatru Syrena „Walc na trawie” do muzyki Marka Grechuty oraz „Chopin w Ameryce” w Teatrze Collegium Nobillium”.


Wstęp wolny. Zapraszamy.

Informacje na facebooku: TUTAJ

Rezerwacji miejsc można dokonać na stronie głównej (zakładka Klub Kontrast) lub telefonicznie od pon. do pt. : (46) 863-07-68.

W soboty rezerwacja możliwa jedynie pod numerem: 602 577 117.More