World Music – Koncert zespołu HuRaban

W sobotę 27 kwietnia o godz. 19.00 w Klubie Kontrast mieszczącym się w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 odbędzie się koncert zespołu HuRaban, który zaprezentuje brzmienia ludowe z całego świata w oparciu o moc orientalnych instrumentów. Usłyszymy m.in. kamanche, bębny obręczowe, darbukę i tamborę.

HuRaban to zespół zawiązany w Legnicy przez absolwentki wrocławskiej Akademii Muzycznej: Fabianę Raban -multiinstrumentalistkę i Hannę Włodarczyk – gitarzystkę. W 2017 roku do składu dołączyła legnicka wokalistka, związana ze sceną modern rock i reggae – Monika Zapaśnik.
Zespół aranżuje autorsko muzykę z różnych stron świata: bałkańską, żydowską, latynoską i polską, w oparciu o oryginalne tematy ludowe. Oprócz kontrabasu, skrzypiec i gitary, używa orientalnych instrumentów, takich, jak perska kamancha, którą wykorzystuje w polskich kujawiakach, a także energetyczne bębny obręczowe, egipską darbukę, riq, castagnet i tamborę.

Muzyka HuRabanu to niepowtarzalna kobieca energia połączona z wielką dbałością o profesjonalne wykonanie. Zespół, mimo skromnego 3-osobowego składu, dysponuje brzmieniem, jakiego nie powstydziłaby się orkiestra.

HuRaban koncertuje głównie za granicą: w Hiszpanii, Niemczech, Austrii, Włoszech i Norwegii. Jego utwory od kilku lat znajdują się w czołówce Top World Music Charts na stronie ethnocloud.com

Skład:
Fabiana Raban
– skrzypce, kontrabas, instrumenty orientalne
Hanna Włodarczyk
– gitara
Monika Zapaśnik
– wokal, instrumenty orientalne

Fanpage zespołu:
https://www.facebook.com/hurabanduo/

NAGRODY/FESTIWALE:
– Grand Prix „Tryton” na Festiwalu FAMA w Świnoujściu, 2018
– I miejsce na festiwalu „Mikołajki Folkowe 2018”
– Wyróżnienie dla Hanny Włodarczyk za „za autentyczną ekspresję sceniczną połączoną z wysokim warsztatem wykonawczym” na festiwalu „Mikołajki Folkowe 2018”
– TFF Rudolstadt, 2018
– Kulturufer Friedrichshafen, 2018
– Kunstsalon Festival Koln, 2017
– Ancient Trance Festiwal Taucha, 2016

Wstęp: 10 zł
(w cenie biletu darmowa kawa/herbata)


Rezerwacja miejsc telefonicznie pod nr: (46) 863-07-68Informacje na facebooku: TUTAJ


Zapraszamy!More