Filmowy Jam Session – Metropolis

W sobotę 11 maja o godz. 19.00 w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie odbył się kolejny Filmowy Jam Session – pokaz filmu niemego z muzyką na żywo. Tym razem zaprezentowany został niemiecki ekspresjonistyczny film science fiction z 1927 roku – „METROPOLIS” w reżyserii Fritza Langa. Muzykę do filmu, grając na żywo, zapewnił Władysław Komendarek.

„Metropolis” to monumentalne dzieło, prezentujące dystopijną wizję miasta przyszłości, którego społeczeństwo jest podzielone na dwie kasty: wąską i uprzywilejowaną grupę intelektualistów (rozum, mózg) oraz robotników utrzymujących miasto przy życiu (ręce) mieszkających w podziemnych osiedlach.

Ilustrację muzyczną, grając na żywo, zapewnił instrumentalista i kompozytor muzyki elektronicznej Władysław Komendarek, dzięki któremu goście Klubu Kontrast usłyszeli noise z najodleglejszych zakątków drogi mlecznej, wydobywający się z instrumentów elektronicznych przy użyciu przetworzonego wokalu.

Fot. Iza Strzelecka
More
NOWY NUMER RACHUNKU BANKOWEGO SCK: 50 9283 0006 0000 1985 2000 0030
Szanowni rodzice/opiekunowie/uczestnicy zajęć, informujemy, że od dnia 1.12.2019 r. zmianie ulega numer rachunku bankowego Sochaczewskiego Centrum Kultury do celów dokonywania opłat za zajęcia.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup