Międzynarodowy Festiwal „Unity” – finał

Międzynarodowy Festiwal Teatralny i Taneczny „Unity” to projekt społeczno‐artystyczny oparty na potencjale lokalnych środowisk miasta Sochaczew i jego okolic (Sochaczewskie Centrum Kultury, Teatr Maska, Zespół taneczny Abstrakt, Orkiestra Kameralna Camerata Mazovia, Pracownia Eksperymentów Audiowizualnych), jak również na wymianie i współpracy międzynarodowej z partnerami z Czech (Cooltour, Ostrava), Słowacji (PST – Contemporary Dance Space, Kosice) i Węgier (Ziggurat, Budapeszt). Przewiduje szereg wydarzeń́ artystycznych i społecznych realizowanych na terenie Miasta Sochaczew i w Sochaczewskim Centrum Kultury w sierpniu 2019 roku.


Osią wszystkich wydarzeń będzie realizacja międzynarodowych warsztatów artystycznych „Eco Campus”, na które zostaną zaproszeni młodzi artyści z Polski, Czech, Słowacji i Węgier, którzy pod okiem doświadczonych liderów przygotują spektakl zaprezentowany w miejskiej przestrzeni Sochaczewa.Finał Międzynarodowego Festiwalu „Unity” odbędzie się w sobotę 31 sierpnia w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83:

  • godz. 14.00 – Prezentacja spektaklu teatru tańca dla dzieci „Jumika” (Słowacja)
  • godz. 16.00 – Piknik rodzinny
  • godz. 18.00 -Prezentacja spektaklu / instalacji „Na minutę przed. Kilka prostych ostrzeżeń. Remix” reż. Maciej Tomaszewski 
  • godz. 20.00 – Koncert
  • godz. 22.00 – Zakończenie Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Unity”


Zapraszamy.


Projekt współfinansowany przez Miasto Sochaczew oraz Visegrad Found.

More