Niedziela z Cameratą

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza na nowy cykl „Niedziela z Cameratą”. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca, o godz. 19.00 na profilach SCK i e-SCK na facebooku, przybliżać będziemy działalność Orkiestry Kameralnej Camerata Mazovia. Prezentowane będą m.in. fragmenty koncertów oraz fotorelacje uzupełnione muzyką orkiestry. Przypomnimy również występy z zaprzyjaźnionymi solistami, a dzięki reportażom, będzie można podejrzeć pracę muzyków od kulis. Zapraszamy w piękną muzyczną podróż!


26 kwietnia o godz. 19.00 na profilach SCK i e-SCK na facebooku odbyło się pierwsze spotkanie online z Orkiestrą Kameralną Camerata Mazovia. W ramach cyklu „Niedziela z Cameratą” zaprezentowana została fotorelacja podsumowująca cykl koncertów orkiestry, które odbyły się w 2019 roku. A przypomnijmy, że dla muzyków Cameraty Mazovia był to rok wyjątkowy – orkiestra obchodziła jubileusz 15-lecia istnienia. Prezentacja uzupełniona została przepiękną kompozycją – Serenadą na smyczki, C dur, Op.48 Piotra Czajkowskiego – Valse Moderato.

*Utwór pochodzi z płyty Orkiestry Kameralnej Camerata Mazovia pt. „Życie jest piękne”, wydanej przez Sochaczewskie Centrum Kultury.


https://www.facebook.com/sochaczewskie.centrum.kultury/videos/2975043789394802/Drugie muzyczne spotkanie, w ramach cyklu „Niedziela z Cameratą”, odbyło się 31 maja o godz. 19.00. Na profilu e-SCK na Facebooku, , zaprezentowany został reportaż z wyjazdu orkiestry na Litwę. Tam w 2017 roku, w ramach cyklu koncertów symfonicznych „Muzyka polska w kontekście chrześcijańskiej tożsamości narodu” Camerata Mazovia pod dyr. Artura Komorowskiego zagrała koncert muzyki polskiej pt. „Naród – Muzyka – Tożsamość”. Orkiestra wystąpiła na Litwie dwukrotnie – w polskim kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wilnie oraz w Pałacu Tyszkiewiczów w Trokach.

Autor reportażu: Gamid Ibadullayev


Camerata Mazovia – reportaż z wyjazdu na Litwę

Zapraszamy na drugie muzyczne spotkanie z cyklu „Niedziela z Cameratą”. Tym razem obejrzymy reportaż z wyjazdu orkiestry na Litwę. Tam w 2017 roku, w ramach cyklu koncertów symfonicznych „Muzyka polska w kontekście chrześcijańskiej tożsamości narodu”, Camerata Mazovia pod dyr. Artura Komorowskiego zagrała koncert muzyki polskiej pt. „Naród – Muzyka – Tożsamość”. Orkiestra wystąpiła na Litwie dwukrotnie – w polskim kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wilnie oraz w Pałacu Tyszkiewiczów w Trokach. Autor reportażu: Gamid Ibadullayev

Opublikowany przez E-SCK Piątek, 29 maja 2020


28 czerwca na profilach SCK i e-SCK na Facebooku odbyło się trzecie muzyczne spotkanie z sochaczewską orkiestrą kameralną Camerata Mazovia. W ramach cyklu „Niedziela z Cameratą” zaprezentowane zostały fragmenty Koncertu Noworocznego z 2019 roku z udziałem zaprzyjaźnionych solistów – Marty Książek i Erica Folly.


Niedziela z Cameratą

Tym razem przeniesiemy się w czasie o blisko półtora. W styczniu 2019 roku Orkiestra Kameralna Camerata Mazovia zagrała Koncert Noworoczny z cyklu Burmistrz Miasta zaprasza, z udziałem zaprzyjaźnionych solistów. Przypominamy fragmenty z partiami wokalnymi Marty Książek i Erica Folly. Młodzi soliści zachwycili publiczność równie mocno, co muzycy orkiestry, którzy rok rocznie prezentują na scenie wysoki kunszt artystyczny. Obejrzyjcie i posłuchajcie 🙂

Opublikowany przez SCK Niedziela, 28 czerwca 2020


Marta Książek (sopran) – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. F. Chopina w Poznaniu oraz Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu (2016), w klasie śpiewu prof. dr hab. Anny Jeremus- Lewandowskiej. Występowała z Orkiestrą Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego w Łomży, a także z kwartetem Alla Breve, w ramach Festiwalu Sacrum et Musica, Orkiestrą kameralną Camerata Mazovia oraz Duetem Romanzaw ramach Letniego Festiwalu Muzycznego w Kutnie. Brała udział w licznych projektach, koncertach kameralnych na terenie całego kraju oraz Festiwalach m.in. Sacrum et Musica w Łomży, Letnim Festiwalu Muzycznym w Kutnie,Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej Convallaria w Ośnie Lubuskim, w Festiwalu Opera Know-how w Poznaniu, Międzynarodowym Festiwalu im. A. Gryphiusa w Głogowie, XIII Poznańskim Festiwalu Mozartowskim. Doskonaliła swój warsztat na wielu kursach wokalnych. Od października 2017 roku współpracuje z Teatrem Muzycznym w Lublinie, gdzie wykonuje rolę Królowej Nocy w Czarodziejskim Flecie , a także wciela się w postać Arseny w Baronie Cygańskim J.Strauss’a.

Fot. Przemko Stachowski

Eric Folly – wszechstronny wokalista z Francji, o pięknym aksamitnym głosie, wspaniały wykonawca i interpretator francuskiej muzyki ery Edith Piaf, Charles’a Aznavoura, Yves Montand’a, Joe Dassin’a. W swoim repertuarze posiada nie tylko kompozycje francuskie, ale także najpiękniejsze standardy amerykańskiej muzyki jazzowej i latino. Doskonale odnajduje się w utworach Fanka Sinatry, Nat „King” Cole’a, Niny Simone, Ray Charles’a, a także we współczesnych kompozycjach wykonawców amerykańskich i francuskich: Stevie Wonder’a, Amy Winehouse, Michael’a Jackson’a, Henri Salvador’a, Ed Sheeran’a, Rhiann’y i Daft Punk. Eric Folly posiada także bogaty repertuar złożony z jego własnych kompozycji, do których napisał muzykę i słowa. Jest nie tylko wokalistą, ale także aktorem i tancerzem. Brał udział w wielu dużych produkcjach tanecznych i muzycznych we Francji i w Polsce. Współpracował m.in. z: Tatianą Okupnik, Dodą, Piotrem Polkiem i Anną Jurksztowicz.

Fot. Iza Strzelecka
More