Dziecięca Kraina Koloru i Studio Rysunku

Ustaw obrazek wyróżniający

Każdego, kto chciałby spróbować swoich sił w twórczej, plastycznej grupie, spotkać ludzi o podobnym hobby, znaleźć inspirację lub odkryć ukryty talent – zapraszamy do Dziecięcej Krainy Koloru i Studia Rysunku.
Pracownia, która mieści się w głównej siedzibie Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 prowadzona jest przez Ewę Kubeł-Zielińską. Artystka malarka, w 1989 roku uzyskała dyplom na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Jerzego Zabłockiego w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Uprawia twórczość głównie w zakresie malarstwa sztalugowego i ściennego oraz tkaniny artystycznej. Jej prace można podziwiać podczas wystaw, organizowanych na terenie całego kraju. Utworzone przez p. Ewę dwie pracownie w SCK, dają możliwość poszerzania wiedzy, doskonalenia techniki malarstwa przez uczęszczające na zajęcia dzieci, młodzież i dorosłych.
Dziecięca Kraina Koloru to sekcja typowo skierowana do dzieci w wieku od 5 do 11 roku życia. Podczas zajęć wyrabiane jest u podopiecznych poczucie ładu, porządku i estetyki, rozbudzając zaciekawienie i wrażliwość, co pomaga dzieciom w odkrywaniu swojego „ja”. Dając możliwość poznania różnych technik plastycznych, malarskich, rysunkowych, graficznych, jednocześnie dzieci rozwijają w sobie m.in. ekspresję, umiejętności artystyczne by pośrednio działać sprawniej i móc łatwiej osiągać swe cele. Jak wiadomo, wszystko co ma na celu kształtować młodego człowieka, oddziałuje na ich zmysły już od najmłodszych lat, kształtuje percepcję i wyobraźnię, wywołuje także przeżycia będące źródłem radości i dobrego samopoczucia, które mają wpływ w dalszym życiu. Celem tych zajęć jest przede wszystkim realizacja potrzeb dziecka, ich marzeń oraz zdolności, które są bardzo potrzebne w dostrzeganiu piękna tego świata.

 

Młodzieży w wieku gimnazjalnym oraz dorosłym proponujemy udział w zajęciach Studia Rysunku. Jedyne warunki uczestnictwa to samodzielność i chęci pogłębiania własnych zainteresowań. Warsztaty odbywają się w różnych stopniach zaawansowania: dla początkujących, kontynuujących naukę, a także dla osób przygotowujących się na studia artystyczne. Podczas spotkań pasjonatów sztuk plastycznych, pod okiem profesjonalisty, rozwijają swoje uzdolnienia artystyczne, doskonaląc swój warsztat twórczy poprzez teoretyczne i praktyczne poznawanie technik rysunkowych i malarskich. Jest to pewien sposób na podniesienie poczucia własnej wartości, samorealizację, ciekawsze i bogatsze duchowo życie.
Masz chęć tworzyć? Zachęcamy do skorzystania z wieloletniego doświadczenia instruktora Sochaczewskiego Centrum Kultury – Ewy Kubeł Zielińskiej.

Plan zajęć:

Studio Rysunku

w środy: 15.00-16.00

w czwartki: 15:00-16:45

w piątki: 15.00 – 19.00

Dziecięca Kraina Koloru

w środy: grupa I – 17.00-17.45 oraz grupa II – 18.00-18.45

w czwartki: 17.00-17.45 oraz 18.00-18.45

Zapisy: Ewa Kubeł-Zielińska, tel.: 609-594-218 lub w sekretariacie Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83, tel.: 46 863-07-68

Studio Rysunku SCK Sochaczewskie Centrum Kultury 

 

 

Tutaj pojawią się linki do kolejnych wpisów Dziecięcej Krainy Koloru i Studia Rysunku...