Pracownia Ceramiki Majolika

Zapraszamy na zajęcia do Pracowni Ceramicznej MAJOLIKA, które odbywają się w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 101.


Ceramika – formą zabawy, twórczości i arteterapii


Uczestnictwo w zajęciach ceramicznych stwarza sposobność swobodnego wyrażania siebie, pobudza kreatywność oraz wyobraźnię. Pozwala również na uwolnienie emocji, daje możliwość przeżycia samozadowolenia – co wpływa na proces samoakceptacji, daje poczucie sprawczości młodemu twórcy.

  • Zabawa z gliną daje zastrzyk pozytywnej energii, sprzyja relaksacji, pozwala na eksperymentowanie, twórcze poszukiwanie rozwiązań
  • Zajęcia ceramiczne wpływają na koncentrację osoby skupionej na procesie tworzenia, kształtują jej cierpliwość
  • Kontakt z gliną angażuje zmysły i procesy poznawcze dziecka
  • Modelowanie gliny usprawnia motorykę małą- usprawniając zdolności manipulacyjne dłoni i palców. Umiejętności te przekładają się na zdolność pisania i sprawność posługiwania się przedmiotami codziennego użytku

Oferta skierowana jest do dwóch grup wiekowych- dzieci w wieku szkolnym oraz młodzieży, z uwzględnieniem ich zróżnicowanych zainteresowań i potrzeb. W czasie zajęć dzieci poznają różne rodzaje gliny, jej właściwości, uczą się technik zdobienia i lepienia. Tematy zajęć dostosowane są do możliwości i zdolności manualnych uczestników. Dzieci wykonają przedmioty użytkowe według ich projektu- miseczki, talerzyki, kubeczki. Będą miały sposobność ulepienia zwierzątek, dekoracji świątecznych. Wyobraźnia podpowie im, jak ozdobić ramkę na zdjęcia, czy wymodelować biżuterię.


Zajęcia odbywają się w piątki, w godzinach 16:00-17:00 oraz 17:00- 18:00.


Istnieją dwa rodzaje możliwości uczestnictwa w warsztatach ceramicznych:

  • Pierwsza forma proponowanych warsztatów umożliwia uczestnikom poznanie i wykorzystanie różnych technik ceramicznych- jak lepienie z wałeczków, modelowanie dekoracji według własnego projektu, lepienie z płata gliny. W trakcie warsztatów uczestnicy mają zapewnioną opiekę merytoryczną, narzędzia rzeźbiarskie, glinę.
  • Druga forma zajęć daje możliwość praktycznego poznania całego procesu ceramicznego. Na jednych zajęciach dzieci konstruują rzeźbę, która następnie wysycha i zostaje wypalona na tak zwany ,,biscuit’’. Kolejne zajęcia poświęcone są dekorowaniu powstałych wytworów szkliwami i angobami. Ozdobione prace po raz drugi trafiają do pieca ceramicznego, gdzie wypalane są w temperaturze do 1200°C. W ten sposób powstaje ceramiczne cudeńko.

W cenę zajęć wliczone są materiały, narzędzia, szkliwa oraz wypały. Wszystkie prace powstałe podczas zajęć stają się własnością młodych twórców.


Zajęcia prowadzi Maja Ryż- plastyk, ceramik, pedagog specjalny, terapeuta integracji sensorycznej.


Bliższe informacje w sekretariacie Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina 101, telefonicznie pod nr (46) 863-25-72 lub mailowo: sekretariat.chopina.sck@gmail.com


Fot. Iza Strzelecka
NOWY NUMER RACHUNKU BANKOWEGO SCK: 50 9283 0006 0000 1985 2000 0030
Szanowni rodzice/opiekunowie/uczestnicy zajęć, informujemy, że od dnia 1.12.2019 r. zmianie ulega numer rachunku bankowego Sochaczewskiego Centrum Kultury do celów dokonywania opłat za zajęcia.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup