Pracownia Komiksu i Innych Form Graficznych

Interaktywne warsztaty plastyczne w formie Lekcji Komiksu prowadzone są przez Łukasza Kucińskiego – Bofzina, sochaczewskiego rysownika komiksów. Uczniowie mają okazję poznać historię komiksu, zobaczyć jakim językiem się on posługuje, poznać poszczególne jego etapy tworzenia od pomysłu przez scenariusz, szkic, gotową planszę, dobieranie kolorów, aż po finalny efekt w postaci gotowego albumu. Na Lekcjach Komiksu można zapoznać się z krajowymi i lokalnymi komiksami. Prócz tego młodzi adepci tego medium zapoznają się ze sposobem rysowania postaci, wyrażania jej ekspresji; a także tworzenia układu planszy komiksowej, zasad perspektywy, budowania scenografii, nakładania tuszu, dobierania kolorów itp. Prócz komiksów istnieje możliwość szlifowania warsztatu w tworzeniu ilustracji do tekstów i książek, plakatów, karykatur, zwierząt czy postaci historycznych.

Zajęcia odbywają się co tydzień w Sekcji Edukacji i Klubu Nauczyciela Sochaczewskiego Centrum Kultury mieszczącym się przy przy ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego 5 (dawna Hanki Sawickiej) oraz w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83.

Interaktywne warsztaty w formie Lekcji Komiksu prowadzi Łukasz Kuciński – Bofzin, sochaczewski rysownik komiksów. Autor m.in.: serii komiksowej „Sochaczew z historią w tle”, w ramach której ukazały się: „Miasto na kolorowo”, „Bitwa nad Bzurą – 1939” i „Z Fryderykiem Chopinem przez Ziemię Sochaczewską” oraz albumów: „Sochaczew Moje Miasto”, „The Amazing Bofzin: W obronie Sochaczewa”, „The Amazing Bofzin: Dymki nad Sochaczewem”, „Bezpiecznie nad wodą”, autor gry planszowej: „Biznes Sochaczewski” i przewodnika: „Wędrówki pionkiem po Ziemi Sochaczewskiej”, organizator wydarzeń o tematyce komiksowej na terenie Miasta Sochaczew oraz Powiatu Sochaczewskiego. Ma na swoim koncie także wystawy oraz ilustracje do tekstów prasowych, portrety, karykatury, paski historyczne, rysowanie literami, rysunki humorystyczne i wiele innych. Chwali się także, że zilustrował około 400 fraszek Sztaudyngera. Jest również autorem licznych fanartów. Lubi pastisz i heraldykę.

Kontakt: Łukasz Kuciński, Bofzin. Adres e-mail: bofzin@gmail.com

Bofzin Łukasz Kuciński bofzin.blogspot.com Lekcja Komiksu Sochaczewskie Centrum Kultury SCK