Kreatywna Pracownia Rękodzieła

Pasja, kreatywność i po prostu – tak zwyczajnie – dobra atmosfera. Tak w skrócie można by było opisać pracownię rękodzieła Sekcji Edukacji i Klubu Nauczyciela prowadzoną przez artystę Jadwigę Orczyk-Miziołek. Jednak ta ciepła otoczka, to raczej magnes, który przyciąga uzdolnione, kochające plastykę dzieci… To tu, zaraz po szkole przybiegają, by ze swoją instruktorką tworzyć małe cudeńka pełne pastelowych, intensywnych kolorów. Cudeńka, które dodają uroku naszym domom: wazoniki, karteczki świąteczne, ramki na zdjęcia, zakładki do książek oraz wiele, wiele innych niby małych, a jakże ważnych w życiu człowieka rzeczy.


Sama Jadwiga Orczyk-Miziołek zaś, to artystka niepokorna. Sięga śmiało po barwy pełne oceanicznej głębi, precyzyjnie łącząc je z kolorami dziecięcych emocji. Tworzy tym samym baśniowe pejzaże podświadomości, które przynoszą radość i spokój. To jednak nie wszystko. Artystka bowiem, poza pisaniem przepięknych ikon, zna tajniki takich ciekawych technik jak: batik, decoupage, origami, kanzashi, sutasz czy uwielbiane przez najmłodszych artystów – bibułkarstwo.


Plastyka w rękach artysty jest fantastyczną masą, której nie ogranicza nic – poza wyobraźnią a całą jej alchemię instruktorka stara się przekazać swoim najmłodszym adeptom sztuki w formie ciekawej zabawy, a może raczej podróży do pełnego możliwości świata sztuki.


Zajęcia w pracowni plastycznej odbywają się w poniedziałki, godz. 16.30 – 18.30 oraz w środy, godz. 14.00 – 16.00, a zapisywać można się na nie w biurze SCK przy ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego 5 u kierownik Sekcji i Edukacji Nauczyciela Teresy Kłujszo.