Camerata Mazovia

camerata-mazovia-sckSochaczewska Orkiestra Kameralna CAMERATA MAZOVIA działa w Sochaczewie od stycznia 2004 r. Próby odbywają się w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 dwa razy w tygodniu.

Kierownikiem artystycznym i dyrygentem jest Artur Komorowski – kontrabasista, aranżer, muzyk koncertujący w Polsce i za granicą, pedagog.

Zespół tworzy 16 artystów-muzyków, połączonych wspólną pasją – miłością do muzyki i chęcią wspólnego grania. Orkiestra gra w kameralnym, odeonowym składzie: instrumenty smyczkowe, dęte, klawiszowe i perkusyjne. Taki skład pozwala na wykonywanie różnorodnego repertuaru – od muzyki klasycznej, poprzez sakralną i filmową, aż po muzykę rozrywkową i taneczną. W repertuarze orkiestry znajdują się utwory J. S. Bacha, W. A. Mozarta, G. Rossiniego, J. Straussa, a także G. Gershwina, E. Griega, L. Bernsteina, A. Piazzoli, S. Rahmaninoffa oraz orkiestrowe interpretacje dzieł F. Chopina.

Od 2006 roku orkiestra współpracuje z solistami Teatru Wielkiego w Łodzi. Współpraca ta zaowocowała rozszerzeniem repertuaru orkiestry o utwory operowe, operetkowe oraz musicalowe. Orkiestra uczestniczyła w wielu koncertach z towarzyszeniem znanych polskich artystów takich jak: Bogusław Morka, Anna Jeremus, Krzysztof Marciniak, Romuald Spychalski, Rafał Songan, Wiesław Bednarek.

Fot.: Jakub Wasilewski i Przemko Stachowski.

Oficjalny fanpage na Facebooku: TUTAJ.

Zobacz również:

Camerata Mazovia w Kutnie: „Słoneczne Melodie Lata”

Koncert Symfoniczny „Chrzest Polski” – Inauguracja obchodów 1050-lecia Chrztu Polski

Koncert: „La Donna”

Koncert: „Wiedeń, Wiedeń”

Koncert Papieski 2015