Projekt „Open Day” i „Open Day Junior”- Sochaczew Rozśpiewany

Projekty muzyczne „Open Day” i „Open Day Junior” w ramach cyklu Sochaczew Rozśpiewany, skierowane są do młodych osób, którzy lubią śpiewać, kochają przygody i chcą poznawać nowych ludzi. Mają na celu upowszechnianie polskiej muzyki wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz stworzenie uczestnikom możliwości rozwijania swoich umiejętności na najwyższym poziomie podczas warsztatów, których zwieńczeniem będą koncerty finałowe. Wystarczy tylko odrobina talentu wokalnego, pasja oraz chęć do pracy. Wszystko po to, aby stworzyć kolejne niepowtarzalne muzyczne widowisko na deskach Sochaczewskiego Centrum Kultury. W projekty te zaangażowani są sochaczewianie, artyści, instytucje oraz sochaczewskie firmy. Wszyscy działają wspólnie dla rozwoju młodych ludzi. Patronat nad projektem sprawuje Burmistrz Miasta Sochaczew Piotr Osiecki.


„Open Day” zakłada pracę indywidualną i zespołową, wymianę doświadczeń oraz kontakt z gwiazdami polskiej estrady. Skierowany jest do młodzieży i dorosłych w wieku od 14 do 24 lat. W konkursie startują uczestnicy projektu wybrani podczas castingu. Innowacyjną formą jest wybór Jury. To gwiazda polskiej estrady, która oceni uczestników podczas Wielkiej Gali „Sochaczew rozśpiewany” i wyłoni zwycięzcę projektu. Najlepszy uczestnik otrzyma statuetkę Grand Prix, zaśpiewa z gwiazdą wieczoru na scenie i jako główny wokalista projektu będzie promowany w mediach lokalnych i ogólnopolskich. Laureatów w ubiegłych edycjach oceniała Kasia Groniec, Piwnica pod Baranami, Robert Janowski, Kabaret OT.TO oraz zespół Abba Cover Band. Wszyscy uczestnicy projektu, którzy zakwalifikują się do finału i w nim wystąpią, otrzymają tytuł laureata projektu i dostaną się do studia musicalowego SCK, w którym będą mogli nadal się kształcić i tworzyć już własne autorskie projekty.


„Open Day Junior”  w odróżnieniu od swojego starszego „brata” Open Day, nie ma formy konkursowej. Organizatorom zależało przede wszystkim na rozwoju artystycznym młodziutkich uczestników projektu, dlatego ich występ nie jest oceniany przez jury. Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku: od 7 do 14 lat.


Koordynator projektu: Monika Osiecka-Jaworska