Zespół Taneczny Abstrakt

Ustaw obrazek wyróżniający

Zespół Taneczny „ABSTRAKT” powstał w 1991 r. w Sochaczewie. Założycielem była p. Celina Osiecka. Na początku swojej działalności nosił nazwę „Astry”. Od wielu lat zespół jest członkiem dwóch dużych federacji tanecznych. „ABSTRAKT ” jest grupą taneczną, w której na co dzień trenuje ok. 150 tancerzy w wieku od 4 do 21 lat pod okiem dwóch instruktorek p. Moniki Osieckiej-Jaworskiej i Agaty Koźbiał. Zespół prowadzi edukację taneczną obejmującą różne techniki i style disco dance, disco Freestyle, hip hop, jazz, modern, contemporary dance oraz taniec klasyczny.

Główną częścią działalności zespołu jest uczestnictwo w licznych festiwalach, przeglądach, zawodach i mistrzostwach. „ABSTRAKT” tańczył na scenach największych polskich sal min.: Sali Kongresowej w Warszawie i wrocławskiej Orbicie. Kilkakrotnie był zapraszany na Feryjne Otwarte Spotkania Taneczne organizowane przez SCEK, gdzie brał udział wielu spektaklach reżyserowanych przez p. Cezarego Domagałę. Tancerze mieli również możliwość prezentowania swoich umiejętności za granicą w Anglii, w Danii, na Ukrainie, na Słowacji, w Czechach, na Węgrzech i w Niemczech.

Tradycją zespołu jest organizowanie co roku koncertów przedstawiających całoroczną pracę grupy.
Abstrakt jest również prekursorem teatrów tańca na naszym terenie, a ich spektakle gromadzą duże ilości widzów.

„ABSTRAKT” od w wielu lat zdobywa liczne nagrody na ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądach tańca oraz na zawodach rangi mistrzowskiej lub pucharowej, zespół jest wielokrotnym Mistrzem Polski i Świata w tańcach solowych, duetach, mini formacjach i formacjach.
Jest taneczną wizytówką Sochaczewa.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do soboty w Sochaczewskim Centrum Kultury w Chodakowie ul. Chopina 101. Treningi prowadzone są pod okiem doświadczonych pedagogów.
Zapisy na zajęcia pod nr 609684732. Zapraszamy dzieci i młodzież na poziomie początkującym i zaawansowanym.

Abstrakt nabór SCK Sochaczewskie Centrum Kultury

Oficjalny fanpage Zespołu Tanecznego Abstrakt znajduje się POD TYM ADRESEM.

Tutaj pojawią się linki do kolejnych wpisów Dziecięcej Krainy Koloru i Studia Rysunku...