Performatywne czytanie “Ballad i romansów”

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza serdecznie na performatywne Narodowe Czytanie “Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, które odbędzie się 3 września o godz. 15.00 na Placu Kościuszki w Sochaczewie.


Integracyjny Teatr z Dialogiem Sochaczewskiego Centrum Kultury wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Sochaczewie zaprezentują czytanie performatywne „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza w przedstawieniu zatytułowanym „Dudarz”. To międzypokoleniowy spektakl oparty na fragmentach ważnego dla polskiej kultury zbioru wierszy, w którym utwory Adama Mickiewicza będą czytać zaproszeni goście – dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Samo czytanie odbywać się będzie w centrum miasta, w którym wybrzmią echem nie tylko słowa Mickiewicza, lecz także muzyka etniczna wykonana na ludowych instrumentach, specjalnie skomponowana na tę okazję przez artystę Gamida Ibadullayeva. Całość zamknie pieśń w wykonaniu Katarzyny Proch i Kingi Przybylskiej.


Wystąpią:

Joanna Niewiadomska-Kocik

Katarzyna Orlińska

Barbara Bronicz

Magdalena Franaszek-Niewiadomska

Hanna Jażdżyk

Jolanta Kawczyńska

Barbara Sobkowicz

Justyna Kośka

Justyna Kwiatkowska-Kornatko

Anna Wolińska

Małgorzata Pałuba-Burzyńska

Jadwiga Bajurska

Arkadiusz Mamcarz

Sebastian Stępień

Piotr Stojowski

Artur Jeziorski


Performatywne czytanie “Ballad i Romansów” poprzedzi Inaugurację Sezonu Artystycznego Sochaczewskiego Centrum Kultury 2022/2023 i wpisze się w Międzynarodowy Festiwal Teatralny UNITY przygotowany przez Teatr Młodych Twórców MASKA SCK i Stowarzyszenie „Sztuka Nowa”.More