XVI wystawa Malujące Ewy – zgłoszenia

Sochaczewskie Centrum Kultury ogłasza XVI wystawę z cyklu “Malujące Ewy”. Tytuł tegorocznej edycji to “Babie lato”. To największa na terenie powiatu sochaczewskiego zbiorowa wystawa malarstwa. Wernisaż odbędzie się 6 marca o godz. 17.00 w galerii Trakt w SCK przy ul. Chopina 101.


“W 2024 roku obchodzimy 110 rocznicę śmierci Józefa Chełmońskiego stąd temat zbiorowej wystawy Malujące Ewy pt. “Babie lato”. Zapraszamy artystki i artystów do zainspirowania się twórczością tego wybitnego polskiego malarza realisty, który przedstawiał mgliste nie przeładowane szczegółami krajobrazy, a pośród przyrody postać człowieka żyjącego zgodnie z rytmem natury. Ulotne chwile jak babie lato przepływające pomiędzy palcami wiejskiej dziewczyny zdają się trwać i nie przemijać. Podejmując temat zapraszamy do uchwycenia i zachwycenia się tym, co Chełmoński obserwował w XIX wiecznej Polsce żyjąc i tworząc tak niedaleko Sochaczewa” – mówi kurator i koordynatorka wystawy Marta Wasilewska.


Prace należy składać w terminie do 1 marca w Galerii TRAKT w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 101, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 16.00. Prace mogą być wykonane różnymi technikami malarskimi: malarstwo olejne, akrylowe, akwarele i techniki malarskie mieszane, grafika, pastele. Każdy uczestnik może złożyć max 2 obrazy. Organizator zastrzega sobie prawo wyboru zgłoszonych na wystawę prac.


Bliższe informacje telefonicznie pod numerem: 46/863-25-72More