Camerata Mazovia

W niedzielę, 13 stycznia o godz. 19.00 w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie odbyło się piękne muzyczne widowisko – Koncert Noworoczny z cyklu Burmistrz Miasta Zaprasza w wykonaniu Orkiestry Kameralnej CAMERATA MAZOVIA i zaproszonych gości. Koncertem tym SCK, tradycyjnie już, uczciło wejście w nowy rok. Był to występ wyjątkowy, bo w tym roku orkiestra obchodzi 15-lecie swojego istnienia, a niedzielny koncert był pierwszym z dwunastu, które zagra z okazji tej wyjątkowej rocznicy. Jubileuszowe koncerty odbywać się będą raz w miesiącu. 

Niedzielne wydarzenie rozpoczęło się od uroczystego otwarcia wygospodarowanego w zeszłym roku balkonu, który pomieści dodatkowych 40 widzów. Symboliczną wstęgę przecięli Burmistrz Piotr Osiecki i Przewodniczący Rady Miasta Sylwester Kaczmarek.

W trakcie koncertu 13 stycznia sochaczewskiej orkiestrze towarzyszyli na scenie soliści: Anna Jeremus-Lewandowska (sopran), Marta Książek (sopran), Paweł Wolski (tenor) i wokalista Eric Folly. Usłyszeliśmy w ich wykonaniu m.in. „Usta milczą” F.Lehara z operetki Wesoła wdówka, „Odgłosy wiosny” J.Straussa, „Brunetki, blondynki” R.Stoltza, a także kilka francuskich przebojów „La vien en rose” E.Piath czy „Savoir eimer” Florent Pagny, które z ogromnym wdziękiem zaśpiewał pochodzący z Francji wokalista Eric Folly. Wszyscy soliści zachwycili publiczność równie mocno, co muzycy z orkiestry, którzy rok rocznie prezentują na scenie wysoki kunszt artystyczny. Widownia sali koncertowej, jak co roku, została wypełniona po brzegi, a Ci którzy nie zmieścili się na sali, mieli możliwość obejrzenia transmisji na żywo w holu.

Orkiestra Kameralna CAMERATA MAZOVIA pod dyr. Artura Komorowskiego zagrała w składzie: Oliwia Królak, Magdalena Janiak, Martyna Jankowska (Sułek), Magdalena Wiśniewska, Joanna Sylwestrzak, Małgorzata Madalińska, Kaja Miszczak, Marta Wasilewska, Anna Kusy, Iwona Kierzkowska, Katarzyna Proch, Katarzyna Paszkowska, Hanna Pałuba, Magdalena Franaszek – Niewiadomska, Andrzej Wierzbicki, Michał Kotowski, Jarosław Modrzejewski, Magdalena Jaworska, Marta Gałecka, Robert Stefański, Dimitr Kościuszko, Mateusz Urbanik, Małgorzata Herrera Szydłowska, Paweł Gubała, Jacek Goliszek, Radosław Stefański.

Tekst: Iza Strzelecka

Foto: Przemko Stachowski, Pracownia Artystyczna Deco Arch

W niedzielę, 13 stycznia o godz. 19.00 w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 odbędzie się Koncert Noworoczny z cyklu Burmistrz Miasta Piotr Osiecki Zaprasza.

Na scenie sali koncertowej SCK wystąpi Orkiestra Kameralna CAMERATA MAZOVIA pod batutą Artura Komorowskiego oraz zaśpiewają znakomici soliści:
Anna Jeremus-Lewandowska (sopran)
Marta Książek (sopran)
Paweł Wolski (tenor)
oraz wokalista Eric Folly.

W programie koncertu arie Kalmana, Lehara, walce Straussa, Loeve, utwory Piaf i Armstronga.

Orkiestra Kameralna CAMERATA MAZOVIA zagra w składzie:

Oliwia Królak

Magdalena Janiak

Martyna Jankowska (Sułek)

Magdalena Wiśniewska

Joanna Sylwestrzak

Małgorzata Madalińska

Kaja Miszczak

Marta Wasilewska

Anna Kusy

Iwona Kierzkowska

Katarzyna Proch

Katarzyna Paszkowska

Hanna Pałuba

Magdalena Franaszek – Niewiadomska

Andrzej Wierzbicki

Michał Kotowski

Jarosław Modrzejewski

Magdalena Jaworska

Marta Gałecka

Robert Stefański

Dimitr Kościuszko

Mateusz Urbanik

Małgorzata Herrera Szydłowska

Paweł Gubała

Jacek Goliszek

Radosław Stefański

Scenografia: Gamid Ibadullayev

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Więcej informacji na facebooku: TUTAJ

More