Spektakl Teatralny – „Kłamstwo”

Sochaczewskie Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 i Agencja Artystyczna Monolit zapraszają w niedzielę 7 kwietnia br. o godz. 18.00 na spektakl „Kłamstwo” w reżyserii Wojciecha Malajkata. Jest to niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium kłamstwa.

Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów. Dramaturg podjął próbę zweryfikowania kłamstwa w warunkach scenicznych. Udało mu się to na tyle, że w całej Europie widzowie podczas przedstawień spadają z krzeseł z rozbawienia, za chwilę wracają na miejsca dyskretnie zerkając wokół i szukając wsparcia i zrozumienia u innych kobiet i mężczyzn. Niech to uświadomi siłę rażenia tego tekstu.

Reżyser przedstawienia, Wojciech Malajkat, zdradza:

„Przeraża nas to, jak można wygodnie żyć w związku, jednocześnie nie wiedząc nic o sobie nawzajem”.
Z kolei producent spektaklu, Piotr Szwedes, zastrzega: „Warto to zobaczyć, oczywiście, nie po to, aby dowiedzieć się, jak skutecznie oszukać partnera lub partnerkę. Nie traktujcie tego, jako spektaklu instruktażowego. O nie! Warto ten spektakl obejrzeć, ponieważ, jak w soczewce skupimy dwa dni Waszego życia w dwóch godzinnych aktach. Rozbierzemy was na części pierwsze, a czy dacie się złożyć? To już zostawiamy Wam. To nie tylko komedia, ale i bardzo cenny przekaz”.

W spektaklu udało się połączyć metaforycznie Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego” z kilkoma komediami Woody’ego Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, zawiera również racjonalny, ale i filozoficzny podtekst. Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział : „Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że, paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy”.

W skrócie:
Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo”!

Obsada:
Joanna Liszowska
Piotr Szwedes
Milena Suszyńska
Sambor Czarnota


Cena biletu: 85 zł

Bilety na spektakl można nabyć internetowo na portalach: biletyna.pl i kupbilecik.pl

Zamówienia grupowe oraz pytania dotyczące wydarzenia prosimy kierować do organizatora:
Agencja Artystyczna Monolit
www.monolitart.com.pl
biuro@monolitart.com.pl
Współpraca z mediami:
press@monolitart.com.pl, tel. 500 263 286


Informacje na facebooku: TUTAJ


Zapraszamy!
Pokaż mniej

More