Filmowy Jam Session – „Gorączka złota” Ch. Chaplina

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza w sobotę 23 listopada o godz. 19.00 do Klubu Kontrast na kolejny Filmowy Jam Session – pokaz filmu niemego z muzyką na żywo. Tym razem zaprezentowana zostanie „Gorączka złota” w reżyserii Charliego Chaplina, który w filmie zagrał też główną rolę. Jest to niema komedia wyprodukowana w 1925 roku, będąca jednym z najsłynniejszych filmów Chaplina. Oprawę muzyczną zapewnią sochaczewscy muzycy – Marek Chrzan, Bolesław Młodawski, Łukasz Rogowiecki, Me y s o n i Gamid Ibadullayev.

W „Gorączce złota” Charlie Chaplin gra typową dla siebie postać trampa (włóczęgi) poszukującego szczęścia. Wyrusza na poszukiwanie złota i przypadkiem trafia do chaty przestępcy. Z opresji wybawia go Wielki Jim. Tramp po uwolnieniu poznaje Georgię, która gra na jego uczuciach. Następnie poszukiwacze, dzięki łutowi szczęścia, znajdują upragnione złoto i stają się milionerami. Główny bohater kolejny raz spotyka Georgię…

Zaprezentowane w filmie liczne, oryginalne gagi, przeszły do historii kina, m.in. sen o balecie bułeczek czy uczta zgłodniałych bohaterów, podczas której jedzą oni buty. „Gorączka złota” oceniana jest jako arcydzieło gatunku, łączące w sobie komedię z historią miłosną, które z pewnością warto obejrzeć.


Wstęp wolny.

Rezerwacje stolików telefonicznie w sekretariacie Sochaczewskiego Centrum Kultury pod nr (46) 863-07-68


Informacje na facebooku: TUTAJ
More