„Bazyliszek” – konkurs plastyczny dla dzieci online

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza dzieci z zerówek i uczniów szkół podstawowych (klasy 1-3) do udziału w międzyklasowym konkursie plastycznym „Bazyliszek – poznajemy legendy stolicy”. Konkurs przeprowadzony zostanie metodą online, a polega na przygotowaniu cyklu (od 5 do 10) ilustracji do tekstu „Bazyliszka” autorstwa Barbary Tylickiej (klasy I-III) lub do wiersza „Bazyliszek i Barbarka” T. Kubiaka (klasy „0”). Teksty znajdują się w regulaminie konkursu.


Oczekujemy prac w formacie A4 w poziomie, wykonanych dowolną techniką płaską (kredki, farby, pastele). Ilustracje powinny być wykonane samodzielnie, pod opieką nauczyciela. Cykl Ilustracji ukazujących całą historię Bazyliszka powinien być złożony wspólnie przez klasę przy wsparciu nauczyciela. Prace powinny zostać zeskanowane w formacie JPG i rozdzielczości nie mniejszej niż 300 dpi.

Komisja wyłoni zwycięzców w każdej kategorii i przyzna nagrodę główną (audiobook wyprodukowany przez SCK, złożony ze zwycięskich prac, dyplomy, nagroda książkowa) i wyróżnienia (dyplomy i nagroda książkowa). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują dyplomy za udział, a opiekunowie i nauczyciele podziękowanie za koordynację pracy. Dyplomy oraz nagrody książkowe zostaną przesłane pocztą.


Premiera zwycięskiej Ilustrowanej legendy „Bazyliszek” w postaci audiobooka odbędzie się 13 listopada, o godz. 12.00 na portalach FB Sochaczewskiego Centrum Kultury.


Zeskanowane prace należy przesłać na adres: konkursy.sck@gmail.com (w temacie maila należy wpisać hasło„Bazyliszek”) wraz z kartą zgłoszeniową w formacie pdf, która znajduje się w regulaminie konkursu.


Termin nadsyłania prac: do 30 października 2020 roku.More