Powiatowy Konkurs Chodaczek

W czwartek, 20 października 2016 r. w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 101 odbył się Powiatowy Konkurs Chodaczek. 

Jury „Chodaczka” w składzie: Iwona Niemyjska – nauczyciel  Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Sochaczewie, Marta Wasilewska – kierownik Sekcji Teatru, Estrady i Sztuk Pięknych SCK, Monika Rychwalska – wokalistka, Jolanta Kawczyńska – kierownik Sekcji Integracji Społecznej SCK obejrzało aż 40 prezentacji wokalnych, w których głównym bohaterem była piosenka harcerska i turystyczna.

Tego dnia zaprezentowano wiele wspaniałych wykonań różnych znanych i mniej znanych piosenek. Soliści, duetami i zespoły przeniosły zebranych się w świat kowboi, wspinaczek po górach z kubkiem ciepłej herbaty, ciężkich plecaków i koncertu świerszczy schowanych za kominkiem…

Grand Prix „Chodaczka” – konkursu pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Sochaczewa Piotra Osieckiego, Wójta Gminy Sochaczew Mirosława Orlińskiego oraz Komendanta Hufca ZHP w Sochaczewie – otrzymała  Zuzanna Mikołajczyk ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sochaczewie.

Radości było co niemiara, tym bardziej, że komisja konkursowa przyznała aż sześć dodatkowych wyróżnień! A otrzymali je:

Marcelina Stasiak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sochaczewie; Mateusz Staniaszek z Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie; Mateusz Gawor ze Szkoły Podstawowej w Teresinie; Zuzanna Gołąb z Gimnazjum im. Św. Franciszka z Asyżu w Teresinie; Aleksandra Kozieł z Gimnazjum nr 2 w Łowiczu; Zespół wokalny „TERAZ MY” z Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie.

Z wszystkich dzieci oraz młodych wokalistów jesteśmy bardzo dumni, że tak pięknie zaśpiewali i wprowadzili nas w czarodziejski świat podróży, a nagrodzonym gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów na scenie.

Tekst: ASA (modyfikacja: Łukasz Kuciński), fot. ASA