Teatr Maska

Teatr „MASKA” to grupa młodzieży w wieku 13 – 19 lat spotykająca się na zajęciach w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83. Zajęcia prowadzi Dawid Żakowski – doświadczony instruktor teatralny, aktor i reżyser, który swoją przygodę z SCK zaczął w listopadzie 2011 roku, kiedy to wyreżyserował wspólnie ze Stowarzyszeniem e-Sochaczew i aktorami teatru MASKA spektakl pt. „Moja wolność, Moja Niepodległość”. Na zajęciach prowadzonych przez Dawida Żakowskiego wykorzystywane są innowacyjne metody edukacji interaktywnej. Podczas spotkań, uczestnicy są stopniowo angażowani i wprowadzani w tajniki tworzenia spektaklu. Ale nie tylko – uczestnictwo w zajęciach daje również możliwość uczenia się, wyrażania własnej opinii, zrozumienia zagadnień z zakresu teorii i praktyki teatralnej. Bezpośrednim celem zajęć jest włączenie uczestników w proces tworzenia dramatycznego spektaklu teatralnego i praktyczną realizację poszczególnych jego etapów, w odwołaniu do klasyki literackich oraz filmowych oraz technik z zakresu teatru ruchu i żywej ekspresji.


Teatr Maska ma na swoim koncie kilka wystawionych spektakli, m.in. dramat „Noce sióstr Brontë” Susanne Schneider, „Alicja w Krainie Czarów’ (na podstawie znanej powieści Lewisa Carrola i współczesnej wersji historii o Alicji Lidell stworzonej przez Andrzeja Sapkowskiego w opowiadaniu „Złote popołudnie”), „Kruchość Kryształowej Powłoki” (autorski scenariusz stworzony na podstawie tekstów: Artura Rimbauda, Henryka Davida Thoreau, Fridricha Nietschego, Wacława Niżyńskiego, Marii Skłodowskiej-Curie, Brunona Schulza) – niejako post-produkcja dużego projektu, realizowanego przez Stowarzyszenie Sztuka Nowa od września do grudnia 2014, pt. „Podaj dalej”) czy „Dybuk” – pierwszą część teatralnego serialu.


Zapraszamy na fanpage Teatru Maska: TUTAJ


Bliższe informacje w sekretariacie Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83, telefonicznie pod nr (46) 863-07-68 lub mailowo: sekretariat.15sierpnia.sck@gmail.com


Spektakl „Hamlet no more”

Fot. Iza Strzelecka, Sebastian Stępień


Próby

Fot. Iza Strzelecka„Podaj dalej. Taniec”

Fot. Iza StrzeleckaSpektakl „Dybuk”

Fot. Iza Strzelecka