Teatr Maska – Dawid Żakowski

Ustaw obrazek wyróżniający

Teatr „MASKA” to grupa młodzieży w wieku 13 – 19 lat uczęszczająca do placówki przy ul. 15 Sierpnia 83, w każdy czwartek (w godz.: 17-20) i w soboty (w godz.: 10-13). Instruktorem zajęć jest Dawid Żakowski – doświadczony instruktor teatralny, aktor i reżyser, który swoją przygodę z zaczął w listopadzie 2011 roku, kiedy to wyreżyserował wspólnie ze Stowarzyszeniem e-Sochaczew i aktorami teatru MASKA spektakl pod tytułem „Moja wolność Moja Niepodległość”.
Na zajęciach prowadzonych przez Dawida wykorzystywane są innowacyjne metody edukacji interaktywnej. Podczas spotkań uczestnicy są stopniowo angażowani i wprowadzani w tajniki tworzenia spektaklu. Ale nie tylko – uczestnictwo w zajęciach daje chętnym również możliwość uczenia się wyrażania własnej opinii, zrozumienia zagadnień z zakresu teorii i praktyki teatralnej. Bezpośrednim celem tych zajęć jest włączenie uczestników w proces tworzenia dramatycznego spektaklu teatralnego i praktyczną realizację poszczególnych jego etapów w odwołaniu do klasyki literackich oraz filmowych, jak i technik z zakresu teatru ruchu i żywej ekspresji.

Na swoim koncie mają kilka wystawionych spektakli, m.in. dramat „Noce sióstr Brontë” Susanne Schneider, „Alicja w Krainie Czarów’ (na podstawie znanej powieści Lewisa Carrola i współczesnej wersji historii o Alicji Lidell stworzonej przez Andrzeja Sapkowskiego w opowiadaniu „Złote popołudnie”) a także „Kruchość Kryształowej Powłoki” (autorski scenariusz stworzony na podstawie tekstów: Artura Rimbauda, Henryka Davida Thoreau, Fridricha Nietschego, Wacława Niżyńskiego, Marii Skłodowskiej-Curie, Brunona Schulza) – niejako post-produkcja dużego projektu, realizowanego przez Stowarzyszenie Sztuka Nowa od września do grudnia 2014, pt. „Podaj dalej”) i „Maska Fest”, realizowany w czerwcu b.r.

Tutaj pojawią się linki do kolejnych wpisów Teatru Maska...