Scena Retro

Wydarzenia objęte tą nazwą łączy charakter, stylistyka i motyw przewodni zaczerpnięty z okazji 100- lecia urodzin Jeremiego Przybory. SCENA RETRO to wszystkie nowe projekty sekcji teatru, estrady i sztuk pięknych. Nowa SCENA RETRO w Sochaczewskim Centrum Kultury czerpie z tradycji przedwojennej stawiamy na klasykę i mistrzów pióra. SCENA RETRO to: koncerty, kabarety, musicale, spektakle muzyczne.

Pierwszy projekt sceny Retro to spektakl muzyczny: „Bistro z dreszczykiem” do którego próby trwają od września. Grupa młodzieży licealnej, studenci, dorośli, amatorzy i profesjonaliści – pracuje razem na scenie, szlifując warsztat wokalny i aktorski. Na deskach sceny SCK wchodzimy w świat Jeremiego Przybory, piękne rymy, wysmakowana linia melodyczna wydawałoby się łatwych piosenek, która po pierwszych dźwiękach okazuje się zdradliwa w swej prostocie i wysmakowany humor to sedno Kabaretu Starszych Panów. Każdy daje coś od siebie, praca w zespole naładowana jest emocjami, ciągle coś się zmienia, jednak zmierzmy do celu jakim jest wspólne dzieło – nasz pierwszy musical. Dodatkowe próby będą niebawem przy akompaniamencie zespołu muzycznego dla którego pisane są aranżacje utworów z Kabaretu Starszych Panów. Opiekę instruktorską sprawują: Marta Niemira -autorka scenariusza, Dawid Żakowski i Anna Sobkowicz. Spotykamy się dwa razy w tygodniu w piątki i soboty. Premiera spektaklu w lutym.

LATAJĄCA SCENA RETRO DZIECIOM

Artyści Sochaczewskiego Centrum Kultury, którzy na co dzień pracują z dziećmi i używają języka sztuki w komunikacji z dziećmi, postanowili stworzyć projekt dla dzieci i z myślą o dzieciach -„Latającą Scenę Retro Dzieciom”. Latająca Scena Retro Dzieciom, to nie tylko teatr – to spotkanie na scenie, gdzie dziecko przestaje być tylko i wyłącznie biernym widzem, a staje się aktywnym uczestnikiem przedstawianego spektaklu i razem z artystami tworzy pełen harmonii, kolorów i dziecięcej radości świat. Razem z Małym Księciem poznamy przeniesiemy się rakietą na planetę B-612 ,wyrwiemy baobaby, wyhodujemy różę, oswoimy lisa i przede wszystkim dowiemy się, jak być dobrym dorosłym. W magiczny świat Bożego Narodzenia wprowadzą nas ukochane bajki i baśnie a dziewczynka z zapałkami znajdzie swój dom i nowych przyjaciół. Tak jak Pollyanna, która znajdzie rozwiązanie na wszystkie nasze kłopoty a wspólnym tańcem i śpiewaniem rozgoni wszystkie smutki. Wiosną zaś zadbamy wraz z Mary i Colinem nauczymy się dbać o nasz tajemniczy ogród, w którym zamieszkała mała Calineczka. W próbach biorą udział instruktorzy SCK: Marta Niemira, Anna Sobkowicz, Jolanta Kawczyńska oraz zaprzyjaźnieni muzycy, aktorzy, pasjonaci sztuki.