Dyskoteka trzech świnek

Bajkę o „Trzech Małych Świnkach” Jennifer Greenway znają chyba wszyscy… a Latająca Scena Retro wykorzystując tę mądrą opowieść i łącząc ją z piosenkami Jacka Cygana, Majki Jeżowskiej oraz historią Muminków postanowiła uporać się z jakże istotnymi problemami dzieci poprzez wspólną teatralną zabawę. Problemami odosobnienia i wyłączenia poza nawias w grupach, no bo jak zaprzyjaźnić się z rówieśnikami, gdy nieśmiałość każe schować się w kąt? Jak zaprzyjaźnić się z brzydkim i groźnie wyglądającym wilkiem? Tu wszystko może się zdarzyć, bowiem dzieci tworzą razem z aktorami tę mądrą opowieść. Jest więc wspólny taniec, wspólne śpiewanie, wspólna zabawa z piłką i przede wszystkim dialog pomiędzy dzieckiem a aktorem. Świnki, wzbudzają sympatię małego widza i każdy może znaleźć tu swojego przyjaciela…

OBSADA:

Kiki (Monika Rychwalska) –  to świnka, która lubi podróżować. Pomaga jej w tym fantazja. Uwielbia dalekie kraje, tańczyć i śpiewać. Uwielbia się przechwalać, ale wzbudza tym sympatię. Ta tak charakterystyczna wada jest tylko maską, pod którą kryje się nieśmiała pełna uroku dziewczynka w piżamce w panterkę. Kiki nie znosi też sprzątać i ma ciągle przez to problemy. Pewnego dnia zostanie naukowcem.

Bibi (Anna Sobkowicz) jest jeszcze mała. Chodzi do pierwszej klasy, stoi zawsze z tyłu, mało mówi, bo jest nieśmiała. Wszystkiego się boi i się jąka. Bardzo próbuje dorównać siostrom, sprostać ich oczekiwaniom, bo je mocno kocha. Dla nich potrafi przełamać swoje tchórzostwo i zamienić się w tygrysa. Bibi jeszcze nie wie, że kiedyś zostanie premierem!

Sisi (Marta Niemira), to „kujonka”. Ma same piątki, wszystko wie. Jest bardzo odpowiedzialna. Każdemu pomoże. Każdego pocieszy. Bardzo kocha swoje siostry i uczy ich podstawowych wartości… chociażby porządku, tak niezbędnego w życiu. Ale Sisi nosi okulary… których strasznie się wstydzi. Czasem chciałaby je zdjąć, pobałaganić i pobawić się bez ciągłego odgrywania roli porządnickiej. Jak już będzie duża, to je zdejmie i będzie występować na dużej scenie.

Wilk Walter (Małgosia Gancarz) ma 9 lat, próbuje zwrócić na siebie uwagę i… psuje wszystko, co popadnie. Rozrabiaka straszny. Dorośli się martwią, co z niego wyrośnie… a on jeszcze nie potrafi rozmawiać z rówieśnikami. Czuje się samotny. Agresja to jego tarcza ochronna. Skoro wszyscy bowiem uważają go za groźnego łobuza, to może tak jest? Czuje żal do świnek, że oceniają go tylko po zębach i ostrych pazurach. Kiedyś stanie w obronie takich jak on, będzie śmiał się ze swoich dziecięcych wybryków i zostanie adwokatem!

Włóczykij (Jola Kawczyńska), – to mądry dorosły. Obieżyświat, który dużo w życiu widział i ciepłem, mądrym słowem potrafi zintegrować niesforną grupę rozrabiaków. Przychodzi z dobrą piosenką, gdy jest potrzebny i znika, kiedy trzeba. Wszak samodzielności musi nauczyć się każdy mały wilk i każda mała świnka.

Pirat (Łukasz Rogowiecki). Muzyczny Pirat, który porwie do tańca i ukoi myśli. Nie opuści świnek ani wilka na krok, przecież muzyka w sercach każdemu gra.

OPRACOWANIE MUZYCZNE I AKOMPANIAMENT: Łukasz Rogowiecki

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Latająca scena Retro Dzieciom SCK na podstawie twórczości K. Dickensa i H. CH. Andersena 

Spektakl można zamówić w impresariacie SCK,  a my dolecimy do wszystkich szkół i naszych małych adeptów sztuki.