Pracownia Plastyczna Plastek

Pracownia Plastyczna “PLASTEK” zaprasza dzieci do rozwijania uzdolnień i zainteresowań artystycznych. Zajęcia w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 101 prowadzi Monika Boruta – Sałacińska, artysta plastyk.


Na warsztatach pobudzamy wrodzone możliwości twórcze w toku różnorodnych działań plastycznych, uwrażliwiamy na piękno zjawisk przyrodniczych i społecznych, dostrzegamy formy oraz bogactwa barw w naturze, rozwijamy wyobraźnię i twórczą aktywności oraz ekspresję plastyczną dziecka dzięki pracy z różnymi materiałami plastycznymi. Pracujemy z masą papierową, masą solną, gipsem, bibułą, farbami, plastikiem, a także łączymy techniki wykorzystując recykling.


Ważna jest ocena wytworów plastycznych dzieci. Prace będą omawiane wspólnie z uczestnikami pracowni w trakcie oraz pod koniec zajęć. Ocenimy wszelkie dokonania plastyczne dzieci, ich pomysły i próby rozwiązań. Docenimy wysiłek, dążenie do celu oraz zmagania z opornym tworzywem. Pochwalimy właściwy wybór kolorów, staranność wykonania, ciekawy pomysł i spontaniczność w tworzeniu. Pozytywne opinie spotęgują starania dziecka oraz pobudzą wiarę we własne siły.


Systematycznie organizujemy ekspozycje prac dzieci, które wezmą udział w konkursach wewnętrznych i zewnętrznych i w akcjach “Lato w mieście” i “Zima w mieście”. Plan działania Pracowni Plastycznej “Plastek” powstał na bazie kilkunastoletniego doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz twórczością własną.


Osoba do kontaktu: Monika Boruta-Sałacińska, tel. 509-744-545


Bliższe informacje w sekretariacie Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina 101, telefonicznie pod nr (46) 863-25-72 lub mailowo: sekretariat.chopina.sck@gmail.com

 


Fot. Iza Strzelecka

Wirtualny spacer Galerią ZeDeK
Zapraszamy do odbycia wirtualnego zwiedzania Galerii ZeDeK. Część z prezentowanych obrazów można zakupić online.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup