Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca Folklorek

„Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca FOLKLOREK” się nazywa,
gdzie śpiew i taniec wszystkich porywa,
a muzyka na skrzypcach przygrywa.
Tradycje, zwyczaje – to pokazujemy,
i piękne stroje sobie szyjemy.
Kapelusz z piórkiem, na szyi korale
i nikt tu nie nudzi się wcale.
Folklor i zabawa to fajna sprawa,
więc dołącz do nas
i spędzaj miło czas wśród nas”

Dziecięco – Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „FOLKLOREK” działa w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83, od jesieni 2014 roku. Autorski program artystyczny stworzyła Katarzyna Proch. Początkowo na warsztaty uczęszczało kilkanaście osób, z czasem jednak grupa się rozrosła i w tej chwili liczy około 60 dzieci w wieku od 4 do 19 lat, które zostały podzielone na grupy wiekowe.

Program został stworzony w celu nauczania dzieci i młodzieży tańców ludowych z różnych regionów Polski i tańców narodowych. Podczas prób dzieci uczą się też sztuki śpiewu i staropolskich zabaw ludowych. To na tych zajęciach wycinają hołubce, cwałują, śpiewają gwarą ludową, wydają okrzyki i piski pełne radości. Działaniem stworzonego projektu jest pielęgnacja, rozwijanie i krzewienie lokalnych tradycji kulturowych, integracja dzieci i młodzieży, urozmaicanie imprez jak również to, aby te tradycje i kultura zachowały się na dalsze lata i zostały ocalone od zapomnienia dla następnych pokoleń. Przygotowane podczas zajęć dynamiczne choreografie prezentowane są podczas imprez i festiwali na terenie miasta jak i województwa mazowieckiego.

Zajęcia w ramach Dziecięcego – Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca „Folklorek” prowadzą mgr Katarzyna Proch – instruktor tańca ludowego, muzyk, instrumentalista, pedagog oraz mgr Kinga Przybylska – instruktor wokalny, muzyk, instrumentalista, pedagog.

W sezonie artystycznym 2022/2023 zajęcia odbywają się w poniedziałki i we wtorki na scenie głównej Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ulicy 15 Sierpnia 83.

Kontakt i informacje pod numerem tel.: 730 – 969 – 998


Oficjalny fanpage FOLKLORKU na Facebooku dostępny jest —> TUTAJ

Zapraszamy również na Instagram – Folklorek Sochaczew —> TUTAJ


Fot. Iza Strzelecka