Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca Folklorek

Dziecięco – Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „FOLKLOREK” działa w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83, od jesieni 2014 roku. Autorski program artystyczny stworzyła Katarzyna Proch. Początkowo na warsztaty uczęszczało kilkanaście osób, z czasem jednak grupa się rozrosła i w tej chwili liczy około 60 dzieci w wieku od 4 do 19 lat, które zostały podzielone na grupy wiekowe. Program został stworzony w celu nauczania dzieci i młodzieży tańców ludowych z różnych regionów Polski i tańców narodowych. Podczas prób dzieci uczą się też sztuki śpiewu i staropolskich zabaw ludowych. To na tych zajęciach wycinają hołubce, cwałują, śpiewają gwarą ludową, wydają okrzyki i piski pełne radości.

Działaniem stworzonego projektu jest pielęgnacja, rozwijanie i krzewienie lokalnych tradycji kulturowych, integracja dzieci i młodzieży, urozmaicanie imprez jak również to, aby te tradycje i kultura zachowały się na dalsze lata i zostały ocalone od zapomnienia dla następnych pokoleń. Przygotowane podczas zajęć dynamiczne choreografie prezentowane są podczas imprez i festiwali na terenie miasta jak i województwa mazowieckiego. Kierownikiem artystycznym zespołu i choreografem jest Katarzyna Proch – instruktor tańca ludowego, choreograf, muzykolog, pedagog, instrumentalista.

W sezonie artystycznym 2023/2024 zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych w poniedziałki i we wtorki na scenie głównej Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ulicy 15 Sierpnia 83.


Kontakt:
Choreograf i kierownik artystyczny zespołu: Katarzyna Proch, tel. 513 451 521. e-mail: katarzyna.proch@sck.sochaczew.pl


Oficjalny fanpage zespołu dostępny jest na Facebooku —> TUTAJ

Zapraszamy również na Instagram: Folklorek Sochaczew —> TUTAJFot. Iza Strzelecka

Ułatwienia dostępu