Kreatywny Teatr Lalek dla dzieci Pac-Pac

Kreatywny Teatr Lalek dla dzieci PAC-PAC to nowość w ofercie Sochaczewskiego Centrum Kultury. Zajęcia odbywać się będą w formie trzymiesięcznych kreatywnych warsztatów teatralnych w SCK przy ul. Chopina 101. Oferta skierowana jest do przedszkolaków w wieku 4 – 6 lat oraz dzieci w wieku szkolnym. Zajęcia poprowadzi instruktor SCK, artysta plastyk Monika Boruta-Sałacińska.


Uczestnicy zajęć, przy pomocy ekologicznych materiałów z recyclingu, skarpet, łyżek drewnianych itp, stworzą własnoręcznie kukiełki/pacynki/lalki teatralne, które staną się później bohaterami przedstawień teatralnych. Dzieci razem z instruktorem zbudują scenografię do spektaklu i opracują scenariusz. Materiały i narzędzia zapewnia Sochaczewskie Centrum Kultury. Efektem trzymiesięcznych warsztatów będą małe formy teatralne – np. teatr lalek i teatr cieni. W przedstawieniach tych wezmą również udział artyści, muzycy i instruktorzy SCK – Piotr Milczarek, Jolanta Kawczyńska, Marta Wasilewska, Monika Boruta-Sałacińska i Anna Wolińska.


Zapisy w sekretariacie Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina 101, pod nr tel. (46) 863-25-72, mail: sekretariat.chopina.sck@gmail.com