Notatka na marginesie Archives

XIV wystawa Malujące Ewy “Śniło mi się”- zgłoszenia

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza serdecznie do wzięcia udziału w wystawie zbiorowej ,,Malujące Ewy”, na której prezentowana jest twórczość pań z terenu miasta i powiatu sochaczewskiego. Celem wystawy jest prezentacja sochaczewskich artystek i ich twórczości oraz integracja lokalnego środowiska artystycznego. Tegoroczny temat wystawy nosi tytuł “Śniło mi się”. Zachęcamy do malarskiej interpretacji tematu.


Prace należy dostarczyć osobiście do Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina 101. Termin zgłoszeń: do 4 marca 2022 r.


Wernisaż XIV wystawy “Malujące Ewy” odbędzie się 10 marca 2022 r., o godz. 18.00 w Galerii TRAKT w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 101. Twórczość malujących pań prezentowana będzie do 12 kwietnia 2022 r.


Na wszelkie pytania można uzyskać odpowiedź w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 101, tel. (46) 863-25-72.

More

Konkurs “Wyglądasz znajomo” – zgłoszenia

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym “Wyglądasz znajomo”. Zadaniem uczestników jest ucharakteryzowanie się na swojego idola i uwiecznienie efektu metamorfozy na zdjęciu. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat.


Wybierz idola, do którego chcesz się upodobnić. Niech to będzie realna osoba ze świata artystycznego, którą cenisz (piosenkarz, aktor, tancerz, poeta, artysta malarz etc.), bądź postać z filmu/bajki, która jest Ci bliska. Ucharakteryzuj się na swojego idola przy pomocy tego, co posiadasz w domu (dobierz odpowiednie ubranie, dopasuj fryzurę/makijaż, wykorzystaj dodatkowe gadżety, które są znakiem rozpoznawczym Twojego idola itp). W charakteryzacji mogą Ci pomóc domownicy. Uwiecznij swoją metamorfozę na zdjęciu. Może być to “selfie”, bądź zdjęcie, które zrobi Ci ktoś z domowników.


Efekt swojej metamorfozy w postaci dobrej jakości zdjęcia w formacie jpg wraz z podpisanym zdjęciem osoby/postaci, na której się wzorowałeś/-aś na adres: konkursy.sck@gmail.com w tytule maila wpisując hasło – Wyglądasz znajomo. Do maila należy dołączyć wypełnioną kartę zgłoszenia i podpisaną klauzulę RODO. Zgłoszenia bez w/w załączników nie będą brane pod uwagę.


Zwycięzcom przyznane zostaną nagrody i wyróżnienia. Każdy z uczestników konkursu otrzyma pamiątkowy dyplom za udział w konkursie. Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej przez organizatora telefonicznie. Odbiór nagród w impresariacie SCK przy ul. 15 Sierpnia 83.

Termin wysyłania prac: do 28 lutego 2022 roku. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 7 marca 2022 roku na stronie internetowej Sochaczewskiego Centrum Kultury oraz na fanpage’u SCK na Facebooku.More

Stand’up Błażej Krajewskiego – Nowy termin

24 lutego o godz. 19.30 w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 odbędzie się stand’up Błażeja Krajewskiego. Bydgoski komik wystąpi ze swoim najnowszym programem “Rzut za dwa”. Jest to nowy termin, planowanego wcześniej na styczeń występu. Wszystkie zakupione wcześniej bilety zachowują ważność.


Bilety do nabycia na stronie kupbilecik.pl —> TUTAJ

More

Piątek z SCK online

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza 18 lutego na kolejną odsłoną akcji Piątek z SCK online, w ramach której na profilu SCK na Facebooku prezentowane są krótkie materiały wideo. Bądźcie z nami online!

More

Piątek z SCK online

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza 4 lutego na kolejną odsłoną akcji Piątek z SCK online, w ramach której na profilu SCK na Facebooku prezentowane są krótkie materiały wideo. Bądźcie z nami online!

More

Zimowe warsztaty artystyczne z SCK

Zapraszamy serdecznie na Zimowe Warsztaty Artystyczne z SCK. W dniach 31 stycznia – 4 lutego w godz. 10.00 – 14.00 na dzieci będzie czekać moc atrakcji, które zapewnią instruktorzy Sochaczewskiego Centrum Kultury. W ramach warsztatów odbędą się zajęcia muzyczne, wokalne, plastyczne, teatralne i wiele innych. Oferta skierowana przeznaczona jest dla dzieci w wieku: 6-12 lat.


Warsztaty będą miały charakter artystyczno-edukacyjny. Ich celem jest zdobycie i utrwalenie wiedzy w zakresie tańca, malarstwa, teatru, muzyki. Poruszona zostanie też tematyka bezpieczeństwa w sieci i bezpiecznych zasad korzystania z internetu. Ponadto we wszystkich siedzibach SCK odbywać się będą zajęcia dodatkowe: warsztaty rękodzieła, zajęcia szachowe, projektowanie i wykonanie kukiełek i lalek, zajęcia z policjantami z Wydziału ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii oraz spotkanie z harcerzami. Warsztaty poprowadzą instruktorzy Sochaczewskiego Centrum Kultury: Monika Boruta–Sałacińska (zajęcia plastyczne), Monika Osiecka-Jaworska (taniec), Piotr Milczarek (śpiew), Dawid Żakowski (zajęcia teatralne), Jolanta Kawczyńska (śpiew, teatr). Dzieci uczestniczące w Zimowych Warsztatach Artystycznych przygotują spektakl muzyczno-teatralny bazujący na własnym scenariuszu zbudowanym na podstawie wiersza Jana Brzechwy – „Tańcowała igła z nitką”. Uczestnicy zajęć wspólnie z instruktorami prowadzącymi przygotują scenografię spektaklu, scenariusz i choreografię.


Zimowe Warsztaty Artystyczne z SCK odbywać się będą równolegle w trzech lokalizacjach.

  • SCK, ul. 15 Sierpnia 83

zapisy pod numerem tel. (46) 863-07-68

  • SCK, ul. Chopina 101

zapisy pod numerem tel. (46) 863-25-72

  • SCK, ul. Prezydenta R. Kaczorowskiego 5

zapisy pod numerem tel. (46) 863-07-68


Koszt udziału w warsztatach: 150 zł.

Honorujemy zniżki dla posiadaczy Sochaczewskiej Karty Mieszkańca (15%), w tym dla rodzin z trojgiem i więcej dzieci (50%).


Zapraszamy!

More