Notatka na marginesie Archives

Wernisaż wystawy ceramiki “In speculo” Mai Ryż-Kobek

Zapraszamy serdecznie 29 października o godz. 18.00 do Galerii ZeDeK w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul.15 Sierpnia 83, na wernisaż wystawy ceramiki “In speculo” Mai Ryż-Kobek.


Maja Ryż-Kobek – pedagog specjalny, plastyk, artysta ceramik. Ukończyła pedagogikę specjalną w Wyższej szkole Pedagogicznej w Płocku, Niepubliczną Artystyczną Policealną Szkołę Ceramiki w Warszawie oraz Grafikę Artystyczną i ceramikę, FETAC 3, na Whitehall College of Further Education w Dublinie. Zajmuje się projektowaniem i wykonaniem ceramiki artystyczno-użytkowej. Specjalizuje się w tworzeniu dekorów ściennych, obrazu ceramicznego oraz form przestrzennych, a także przedmiotów codziennego użytku (m.in. mis i pater). Tworząc, odwołuje się do nieskończonych pokładów inspiracji, tkwiących w świecie roślin, geometrii i abstrakcji. Fascynuje ją różnorodność faktur i struktur.

Maja Ryż – Kobek brała udział w wielu wystawach w kraju i za granicą, m.in. w Dublinie, Pradze, Hradec Kralove, Warszawie, Krakowie, Wałbrzychu czy Świdnicy. Od 2019 roku współpracuje z Sochaczewskim Centrum Kultury, prowadząc pracownię ceramiki MAJOLIKA.


Więcej informacji o wystawie podamy wkrótce.

More

Piątek z SCK online

Zapraszamy serdecznie 22 października na kolejną odsłonę akcji “Piątki z SCK online”, w ramach której na profilu SCK na Facebooku opublikowane zostaną krótkie prezentacje wideo. Bądźcie z nami online!

More

Kurs pisania ikon: Mandylion – Święte oblicze

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza serdecznie do udziału w kursie pisania ikon “MANDYLION – Święte Oblicze”, który odbywać się będzie w terminie: 2 października – 6 listopada 2021 roku w SCK przy ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego 5. Zajęcia poprowadzi Elżbieta Maciątkiewicz – ikonograf, pedagog.


Kurs przewiduje pięć spotkań – raz w tygodniu po 4 godziny. Zajęcia odbywać się będą w soboty w godzinach 9.00 – 13.00 , w sali konferencyjnej Klubu Nauczyciela. Zapisy telefonicznie pod nr (46) 863-07-68. Ilość miejsc ograniczona.


Koszt udziału w kursie: 300 zł.

* W cenie kursu uwzględniony jest koszt materiałów warsztatowych dla uczestnika


Zapraszamy!

More

Dzień Twórczości Nauczyciela – finał

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza serdecznie na obchody Dnia Twórczości Nauczyciela. Uroczystość odbędzie się 14 października o godz. 17. 00 w SCK przy ul. Chopina 101. W programie wystawa prac sochaczewskich nauczycieli oraz koncert chóru Vivace prowadzonego przez Piotra Milczarka. Przewidziany jest również pyszny tort. Zapraszamy do wspólnego świętowania.


| Kalendarium | Iza Strzelecka

More

Konkurs plastyczny “Plastek” – Wspomnienia z wakacji

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza serdecznie do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym “Plastek”. XXVII edycja konkursu zatytułowana jest “Wspomnienia z wakacji” i skierowana jest do dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Prace mogą być wykonane w dowolnej technice plastycznej płaskiej np. ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, farby olejne, farby akrylowe, akwarele, wycinanki, collage, frottage itp. (z wyłączeniem grafiki komputerowej i zdjęć).


Wakacje to wspaniały czas pełen przygód, ciekawostek przyrodniczych i zabawy na łonie natury. Każde dziecko sięgając pamięcią do wspomnień może je barwnie i twórczo wyrazić . Niech te wspomnienia staną się inspiracją do stworzenia pracy plastycznej i przelania swoich wrażeń na kartkę papieru.


Nagrody rzeczowe, dyplomy i wyróżnienia przyznawane będą w czterech kategoriach wiekowych:

  • Kategoria I – przedszkola i klasy 0 (przedszkolne i szkolne)
  • Kategoria II – klasy od I do III
  • Kategoria III – klasy od IV do VI
  • Kategoria IV – klasy od VII do VIII


Termin dostarczenia prac: do 11 października 2021 r. (poniedziałek).

Prace prosimy dostarczać na adres:

Sochaczewskie Centrum Kultury

ul. Chopina 101

96-500 Sochaczew

tel. (46) 863-25-72

sekretariat.chopina.sck@gmail.com


Otwarcie wystawy połączone z uroczystym podsumowaniem konkursu, wręczeniem nagród, wyróżnień i dyplomów odbędzie się 21 października 2021 roku o godzinie 16.00 w galerii ,,TRAKT’’ w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 101.


REGULAMIN – Powiatowy Konkurs Plastyczny PLASTEK – “Wspomnienia z wakacji” PobierzMore