Notatka na marginesie Archives

“Życie” – stand’up A.Syrka-Dąbrowskiego

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza serdecznie 6 listopada o godz. 18.00 na stand’up “Życie” Antoniego Syrka-Dąbrowskiego, który odbędzie się w sali widowiskowej SCK przy ul. 15 Sierpnia 83.

+ Łukasz Kowalski z programem “I tak się powoli żyje”


“Życie” to mój piąty pełny program stand-upowy. Szczerze, nie wiem, czy umiem w to “życie”. Nadal wiele nie rozumiem, dużo rzeczy mnie wnerwia, ale generalnie staram się udawać, że wiem, o co chodz
i – Antoni Syrek-Dąbrowski


Bilety w cenie 50zł można zamówić —> TUTAJ


Wydarzenie dla dorosłych!!!
* Brak zgody na nagrywanie audio/video.
* Osoby, które będą przeszkadzać podczas wydarzenia zostaną wyproszone, bez zwrotu pieniędzy za bilet.


More

“100 procent”-Występ Kabaretu Moralnego Niepokoju

Zapraszamy serdecznie występ kabaretu Moralnego Niepokoju, który odbędzie się 28 października o godz. 20.00 w Sochaczewskim centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83.


Jak mówił Forrest Gump: “Program Kabaretu Moralnego Niepokoju jest jak pudełko czekoladek: nigdy nie wiadomo na co się trafi, ale wiadomo że będzie super”. Tak jest i tym razem. Klasycznie błyskotliwe teksty Roberta Górskiego w klasycznie błyskotliwym wykonaniu artystów Kabaretu Moralnego Niepokoju. Raz życiowo i konkretnie, raz abstrakcyjnie i zmysłowo. A zawsze śmiesznie. Przypomnicie sobie o tym co miłe i przyjemne, zapomnicie o tym, co kłopotliwe. Będzie 100% KMN w KMN, 100% cukru w cukrze, 100% tequili w tequili, i to takiej najlepszej, ze skorpionem. Co prawda skorpiona na chwilę w niej nie ma, ale i tak smakuje wyśmienicie. Spróbujcie! Zapraszamy!


Bilety do nabycia poprzez stronę internetową kupbilecik.pl —> TUTAJ

More

Koncert zespołu “Raz Dwa Trzy”

Zapraszamy serdecznie 23 października o godz. 18.00 do Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83, na koncert zespołu RAZ DWA TRZY, zatytułowany “30 lat jak jeden koncert…”


30 lat temu na korytarzu akademika w Zielonej Górze trójka młodych ludzi zagrała pierwsze wspólne dźwięki… i tak zaczęła się historia. Historia zespołu, który pozostał wierny sobie i swojej muzycznej drodze, konsekwentnie krocząc z boku głównego nurtu. Historia zespołu, który w tylko sobie znany sposób potrafił połączyć talent literacki Adama Nowaka z muzyczną finezją i fantazją, wytwarzając swój własny, charakterystyczny i rozpoznawalny muzyczno-literacki język. Historia zespołu, który w niedościgniony sposób zinterpretował piosenki A. Osieckiej i W. Młynarskiego – z pełnym szacunkiem dla pierwowzorów. Nadto historia zespołu, który przez te wszystkie lata zbudował ogromną więź ze słuchaczami, grając tysiące koncertów – od małych klubów po wielkie sale koncertowe. To właśnie koncerty stały się znakiem rozpoznawczym “Raz Dwa Trzy” – jego wyjątkowym DNA. To właśnie koncertami – bez wielkich fet, akademii i transmisji – pragniemy uczcić przyjaźń z Wami i wyrazić wdzięczność za to, że z nami jesteście. Tych 30 lat minęło nam jak jeden koncert!


Bilety do nabycia poprzez stronę internetową kupbilecik.pl —> TUTAJ


More

O miłości… akustycznie – koncert Anity Lipnickiej

Zapraszamy serdecznie 7 października o godz. 19.00 do Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83, na koncert Anity Lipnickiej. Po ogromnym sukcesie trasy INTYMNIE, podczas której artystka świętowała 25-lecie swojej pracy twórczej, tym razem będzie ją można usłyszeć i zobaczyć wraz z zespołem w niezwykle kameralnej odsłonie.


“Zamierzamy odwiedzić mniejsze miasta – te, do których nie udało nam się dotrzeć z naszym Intymnym ogrodem w składzie poszerzonym o smyki” – deklaruje Anita. “Co nie oznacza, że przyjedziemy do Was bez scenografii i bez ognia w naszym instrumentarium! Wręcz przeciwnie – stworzymy wyjątkowy klimat, który pozwoli Wam przenieść się na moment w inny świat, świat pełen kojących wrażeń dźwiękowo-wizualnych, których wspólnym mianownikiem będzie….miłość!”
Jaki repertuar usłyszymy w ramach trasy “O miłości…”?
“W czasie pomiędzy celebracją jubileuszu, a premierą mojego nowego wydawnictwa, zapragnęłam wyruszyć w trasę tematyczną, podczas której zaprezentuję zestaw mniej i bardziej znanych piosenek miłosnych, pochodzących z różnych okresów mojej twórczości. Oprócz utworów własnych, przygotowuję dla Was także sporą garść zaskakujących coverów! Jest tylu wykonawców, którzy mnie od lat inspirują… Jeśli chcecie poznać moje ukochane piosenki o miłości i posłuchać jak ja bym je zaśpiewała, gdyby były napisane przeze mnie, zapraszam na jesienne koncerty!”Trasa “Anita Lipnicka | O miłości… akustycznie” zapowiada się więc niezwykle wzruszająco. Oprócz takich evergreenów jak “Piosenka Księżycowa”, “Piękna i Rycerz” czy “Mosty”, będzie można usłyszeć w wykonaniu Anity m.in. “Nothing Compares 2 U” Sinéad O’Connor , “Love Song” zespołu The Cure, czy “Into my arms” Nicka Cave’a. Jest również szansa, że widzowie poznają przedpremierowo piosenki z najnowszego albumu, nad którym artystka obecnie pracuje.


Informacje na Facebooku —> TUTAJ


Bilety można nabyć poprzez stronę kupbilecik.pl —> TUTAJ


More

Miłosz Bazarnik Trio – koncert

Zapraszamy serdecznie na koncert zespołu Miłosz Bazarnik Trio, który odbędzie się 24 września w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83. Muzyka tria to połączenie fascynacji jazzem skandynawskim, a więc przestrzenią w muzyce i melodią oraz konkretnym groovem czy ostinatem. Inspiracjami, które można w niej odnaleźć są tacy artyści jak Aaron Parks, Marcin Wasilewski czy Esbjorn Svensson. Na koncercie trio zagra materiał z płyty “Trip of a lifetime” (DUX Jazz 2018) oraz “New Market”, której premiera jest zaplanowana na jesień tego roku. 


Miłosz Bazarnik – pianista, kompozytor, aranżer, pedagog, muzyk sesyjny. Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczestnik, laureat wielu konkursów i festiwali w kraju oraz zagranicą (m.in. Garana Jazz Festival, Berklee at Umbria Jazz, Jazzmeile, Transwingvania, Jazz in The Park, Krokus Jazz Festival, Azoty International Jazz Contest, Jazz z Wami, Young Best Jazz). W 2018 roku wydał płytę swojego tria Trip of a LifeTime w DUX JAZZ, która odbiła się dobrym echem wśród słuchaczy. Rok później wydał także krążek razem z zespołem Lazy Swing Band. W tym samym czasie znalazł się gościnnie razem z Anną Gadt na płycie Mermaid formacji Aleksandra Kutrzepa Quartet. Od niedawna współtworzy także Korkarlen Trio grające autorską muzykę do szwedzkiego filmu niemego Furman Śmierci z 1921 roku. W 2021 roku wydał także płytę wraz z zespołem JEDNO. Stypendysta Funduszu Wspierania Twórczości ZAiKS. Współpracuje także ze znakomitym skrzypkiem, Stanisławem Słowińskim w ramach projektu Miłosz Bazarnik Trio & Stanisław Słowiński. Prowadzi własną szkołę muzyki oraz studio produkcji muzycznej mbr music.


Skład zespołu:

Miłosz Bazarnik – fortepian 
Miłosz Skwirut – kontrabas
Łukasz Giergiel – perkusja 


Oficjalny fanpage zespołu na Facebooku:

https://www.facebook.com/miloszbazarnikmusic


Wstęp: 20 zł.

Rezerwacje telefonicznie pod numerem: (46) 863-07-68.


More

“Rubinowe Gody” – teatralny spektakl komediowy

Zapraszamy serdecznie 23 września o godz. 19.00 do Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83, na teatralny spektakl komediowy “Rubinowe Gody”.


Czy czterdziesta rocznica ślubu małżeństwa z prowincji może stać się mimowolną okazją do udziału w intrydze na szczytach władz? Grażyna i Marian po raz pierwszy w życiu wyjeżdżają razem do luksusowego hotelu, by czterdziestą rocznicę ślubu uczcić inaczej, niż wszystkie poprzednie. I z pewnością wspólny weekend dałoby się jakoś przecierpieć, gdyby nie tajemniczy gość spod łóżka, oraz portier, który zależność pomiędzy państwem z- i spod łóżka definiuje jako erotyczny trójkąt, będący odskocznią od szarej, małżeńskiej codzienności. Czy naszych bohaterów czeka polityczny skandal na szczytach władzy? I kto wyjdzie obronną ręką z sytuacji, która dla wszystkich stron jest niekomfortowa? “Rubinowe gody” to opowieść o tym, jak jeden wieczór może zmienić nasze życie poprzez splot zupełnie niespodziewanych zdarzeń, ale również mądra lekcja: że na miłość i namiętność nigdy nie jest za późno.


Występują wymiennie:

DOROTA NOWAKOWSKA / MARIA CIUNELIS

TADEUSZ CHUDECKI / ANDRZEJ BEYA-ZABORSKI

PAWEŁ FERENS / MARCIN TRZĘSOWSKI / PATRYK CZERNIEJEWSKI

SŁAWOMIR DOLINIEC / MACIEJ ZUCHOWICZ


Scenariusz i reżyseria: KRZYSZTOF KĘDZIORA
Producent: KAMILA KĘDZIORA | www.kedziora-teatr.pl


Czas trwania spektaklu: 120 min. (w tym jedna przerwa)


Bilety można nabyć poprzez stronę kupbilecik.pl —> TUTAJ


More