Sochaczewski Laur „Pan Tadeusz – Świt poranka”

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza do wzięcia udziału w 36 Konkursie Sochaczewski Laur pt. „Pan Tadeusz – Świt poranka”, który odbędzie się w ramach VI Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa. Konkurs skierowany jest do młodzieży od 16 roku życia oraz osób dorosłych. Oczekujemy plac malarskich, w formacie nie większym niż 100 cm x 80 cm. Zachęcamy do inspirowania się opisami w epopei narodowej Adama Mickiewicza pt. „Pan Tadeusz”. Jednocześnie zaznaczamy, że temat konkursu jest otwarty i powinien być traktowany jako inspiracja do przedstawienia osobistych impresji.


Prace należy dostarczyć osobiście lub przesłać na adres:

Sochaczewskie Centrum Kultury

ul. Chopina 101

96-500 Sochaczew


Nieprzekraczalny termin składania prac konkursowych upływa 2 września 2019 r.


Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród połączone zostanie z wernisażem wystawy prac konkursowych, który odbędzie się 26 września o godz. 17.00 w Galerii Trakt w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 101.

Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane 29.09.2019 w Galerii ZeDeK w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie podczas koncertu muzyki filmowej „Pan Tadeusz 1928” w wykonaniu Sochaczewskiej Orkiestry Kameralnej Camerata Mazovia.


More