Sochaczewski Laur “Pan Tadeusz – Świt poranka”

26 września w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 101 w Chodakowie odbyło się rozstrzygnięcie 36. Konkursu Sochaczewski Laur pt. “Pan Tadeusz – Świt poranka” w ramach VI Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród połączone zostało z wernisażem wystawy prac konkursowych. Wystawę można oglądać w Galerii TRAKT do końca października.


Do wystawy konkursowej zakwalifikowano 39 prac, które oceniała komisja w składzie: Krzysztof Sokolovski (przewodniczący komisji) – artysta wizualny, autor ikon, obrazów, insatlacji oraz realizacji monumentalnych Politechnikę Gdańską i ASP w Warszawie w pracowni dyplomowej prof. Andrzeja Rysińskiego; Paulina Linfert – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ukończyła wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, studiowała też w Accademia di Belle Art w Como; Marta Wasilewska – kierownik Sekcji Teatru, Estrady i Sztuk Pięknych w Sochaczewskim Centrum Kultury, koordynator ogólnopolskiego konkursu VI Biennale Malarstwa – 36 Sochaczewski Laur.


Jury, kierując się sprawnością warsztatową artystów, konsekwencją przemyślenia tematu prac oraz ogólnym wrażeniem artystycznym, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

NAGRODA I
Daniel Kruk – 2 prace ,,Przenikanie” i ,,Świt”

NAGRODA II

Anna Szymajda – ,,Morze”

NAGRODA III
Hanna Pietrzak – ,,Panny Dziewanny”

WYRÓŻNIENIA
Klaudiusz Grabisna – ,,Ptaki o poranku”
Barbara Derda – ,,Rzeka o poranku”
Elżbieta Powroziewicz – ,,Wschód słońca”

Anna Matusiak – ,,Stara lipa w lutowym poranku”


Informujemy, że nagrodzone prace będzie można obejrzeć 29 września br. w Galerii ZeDeK w SCK w Boryszewie przed koncertem muzyki filmowej „Pan Tadeusz 1928” w wykonaniu Sochaczewskiej Orkiestry Kameralnej Camerata Mazovia.


Fot. Anna WolińskaMore

Ułatwienia dostępu