Koncerty w konwencji post live

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza na serię koncertów post live z Klubu Kontrast, które prezentowane będą raz w miesiącu na Facebooku (na profilach: Klubu Kontrast, SCK i e-SCK).


Jako pierwszy wystąpił zespół Łęczycki Jazz Trio. Premierę nagrania można było obejrzeć online w sobotę 25 kwietnia o godz. 19.00. Zagrali świetni muzycy polskiej (i nie tylko) sceny jazzowej: Bartosz Łęczycki – harmonijka chromatyczna, Adam Lewandowski – perkusja oraz Jacek Prokopowicz – organy Hammonda.

Bartosz Łęczycki to jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronych harmonijkarzy w Europie. Wielokrotnie uznawany za najlepszego harmonijkarza w Polsce. Otrzymał dwie platynowe płyty za album Maleńczuk & Waglewski „Koledzy” (2007) oraz Waglewski Fisz Emade „Męska Muzyka”(2008). Jest czołowym pedagogiem i popularyzatorem harmonijki w naszym kraju. Co roku prowadzi ok. 30 warsztatów muzycznych i gra ok. 100 koncertów w Polsce i za granicą. Czuje się swobodnie w każdym gatunku muzyki, biegle posługuje się techniką overbending, która pozwala grać dowolną skalę w każdej tonacji na zwykłej 10-cio kanałowej harmonijce diatonicznej. W trio wspierają go Adam Lewandowski i Jacek Prokopowicz –  doświadczeni artyści polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Bywalcy Klubu Kontrast mieli już możliwość poznania ich kunsztu muzycznego w trakcie koncertów, które odbyły się w 2018 i w 2019 roku. W tym składzie zagrali jednak w Sochaczewie po raz pierwszy. Warto zaznaczyć, że Adam Lewandowski ma na swoim koncie występy na największych światowych festiwalach jazzowych. Współpracował m.in. z Krzysztofem Ścierańskim, Januszem Skowronem, Januszem Stroblem, Hanną Banaszak, Wojciechem Karolakiem i Andrzejem Dąbrowskim. Za dokonania muzyczne odznaczony został brązowym medalem „Gloria Artis”. Z kolei Jacek Prokopowicz – organista (Hammond), pianista, kompozytor – współpracował m.in. Jarosławem Śmietaną, Wojciechem Waglewskim i zespołem Indios Bravos. Koncertował z takimi bluesmanami jak: Kalif Wailin’ Walter, GG Amos, Alvon Johnson, Krissy Matthews, Noel Coutts czy Chaz de Paolo. W 2012 roku zdobył I miejsce w ankiecie forum „Okolice Bluesa” dla Najlepszego Klawiszowca 2011r. Rok później zajął II miejsce na klawiszowca roku 2012 w ankiecie kwartalnika Twój Blues.


*Nagranie zostało zrealizowane w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury 23 kwietnia 2020 roku.


—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-


W sobotę 9 maja na profilach Klubu Kontrast, SCK, i e-SCK na Facebooku zaprezentowany został kolejny koncert z Klubu Kontrast w konwencji post live. Tym razem był to występ zespołu Moonrivers, który zagrał standardy jazzowe w ciekawych aranżacjach, m.in.: „And I love her” zespołu The Beatles, „The Man I love” George’a Gershwina” czy „Isn’t she lovely” Stevie Wonder’a.

Moonrivers wystąpił w składzie:

Piotr Rola-Podczaski – pianista, aranżer, zawdzięczający swój muzyczny warsztat Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. K. Komedy. Chętnie improwizuje na fortepianie, tworząc śmiałe i niebanalne odsłony, zarówno standardów jazzowych, jak i współczesnych kompozycji. Jego muzyczne przestrzenie to: funk, jazz, pop i soul.  

Jakub „Sista” Gawrych – basista z doświadczeniem scenicznym i studyjnym. Na stałe działa w projektach: Moonrivers, BRO, Summana, Little Jazz Choir, Zespół Ludowy „Ożarowiacy”. Występuje w składzie rozgrywającym Funk me. Jazz monday! w piwnicy pod Harendą oraz Aftersix – Skład Sylwii.    

Mateusz „Niedźwiedź” Pachecka – perkusista związany z perkusją od 10 lat. Absolwent w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie w klasie prof. Bogdana Kulika i prof. Marcina Ścierańskiego. Koncertował m.in. z Teatrem Akademickim UW, współtworzył grupę muzyczną Mist oraz jest jednym z założycieli projektu Wieczorków Jazzowych.  *Nagranie zostało zrealizowane w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury 5 maja 2020 roku.

More