Koncerty w konwencji post live

W Sochaczewskim Centrum Kultury, w miesiącach od kwietnia do czerwca, odbyła się seria koncertów post live w Klubie Kontrast, które prezentowane były dwa razy w miesiącu na Facebooku (na profilach: Klubu Kontrast, SCK i e-SCK) oraz na kanale Klubu Kontrast na YouTube —> TUTAJ.


Jako pierwszy wystąpił zespół Łęczycki Jazz Trio. Premierę nagrania można było obejrzeć online w sobotę 25 kwietnia o godz. 19.00. Zagrali świetni muzycy polskiej (i nie tylko) sceny jazzowej: Bartosz Łęczycki – harmonijka chromatyczna, Adam Lewandowski – perkusja oraz Jacek Prokopowicz – organy Hammonda.


Bartosz Łęczycki to jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych harmonijkarzy w Europie. Wielokrotnie uznawany za najlepszego harmonijkarza w Polsce. Otrzymał dwie platynowe płyty za album Maleńczuk & Waglewski “Koledzy” (2007) oraz Waglewski Fisz Emade “Męska Muzyka”(2008). Jest czołowym pedagogiem i popularyzatorem harmonijki w naszym kraju. Co roku prowadzi ok. 30 warsztatów muzycznych i gra ok. 100 koncertów w Polsce i za granicą. Czuje się swobodnie w każdym gatunku muzyki, biegle posługuje się techniką overbending, która pozwala grać dowolną skalę w każdej tonacji na zwykłej 10-cio kanałowej harmonijce diatonicznej. W trio wspierają go Adam Lewandowski i Jacek Prokopowicz –  doświadczeni artyści polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Bywalcy Klubu Kontrast mieli już możliwość poznania ich kunsztu muzycznego w trakcie koncertów, które odbyły się w 2018 i w 2019 roku. W tym składzie zagrali jednak w Sochaczewie po raz pierwszy. Warto zaznaczyć, że Adam Lewandowski ma na swoim koncie występy na największych światowych festiwalach jazzowych. Współpracował m.in. z Krzysztofem Ścierańskim, Januszem Skowronem, Januszem Stroblem, Hanną Banaszak, Wojciechem Karolakiem i Andrzejem Dąbrowskim. Za dokonania muzyczne odznaczony został brązowym medalem „Gloria Artis”. Z kolei Jacek Prokopowicz – organista (Hammond), pianista, kompozytor – współpracował m.in. Jarosławem Śmietaną, Wojciechem Waglewskim i zespołem Indios Bravos. Koncertował z takimi bluesmanami jak: Kalif Wailin’ Walter, GG Amos, Alvon Johnson, Krissy Matthews, Noel Coutts czy Chaz de Paolo. W 2012 roku zdobył I miejsce w ankiecie forum „Okolice Bluesa” dla Najlepszego Klawiszowca 2011r. Rok później zajął II miejsce na klawiszowca roku 2012 w ankiecie kwartalnika Twój Blues.


*Nagranie zostało zrealizowane w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury 23 kwietnia 2020 roku.


—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-


W sobotę 9 maja na profilach Klubu Kontrast, SCK i e-SCK na Facebooku zaprezentowany został kolejny koncert z Klubu Kontrast w konwencji post live. Tym razem był to występ zespołu Moonrivers, który zagrał standardy jazzowe w ciekawych aranżacjach, m.in.: “And I love her” zespołu The Beatles, “The Man I love” George’a Gershwina” czy “Isn’t she lovely” Stevie Wonder’a.


Moonrivers wystąpił w składzie:

Piotr Rola-Podczaski – pianista, aranżer, zawdzięczający swój muzyczny warsztat Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. K. Komedy. Chętnie improwizuje na fortepianie, tworząc śmiałe i niebanalne odsłony, zarówno standardów jazzowych, jak i współczesnych kompozycji. Jego muzyczne przestrzenie to: funk, jazz, pop i soul.  

Jakub “Sista” Gawrych – basista z doświadczeniem scenicznym i studyjnym. Na stałe działa w projektach: Moonrivers, BRO, Summana, Little Jazz Choir, Zespół Ludowy “Ożarowiacy”. Występuje w składzie rozgrywającym Funk me. Jazz monday! w piwnicy pod Harendą oraz Aftersix – Skład Sylwii.    

Mateusz “Niedźwiedź” Pachecka – perkusista związany z perkusją od 10 lat. Absolwent w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie w klasie prof. Bogdana Kulika i prof. Marcina Ścierańskiego. Koncertował m.in. z Teatrem Akademickim UW, współtworzył grupę muzyczną Mist oraz jest jednym z założycieli projektu Wieczorków Jazzowych.  *Nagranie zostało zrealizowane w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury 5 maja 2020 roku.—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-


30 maja o godz. 19.00 na kanale Klubu Kontrast na YouTube zaprezentowany został kolejny koncert w konwencji post live. Wystąpił zespół Graphotype. Jest to power trio z Warszawy, którego muzyka oscyluje wokół takich gatunków jak garage/rock i blues/rock. Repertuar zespołu inspirowany jest muzyką lat 60-tych i 70-tych. Muzycy zaserwowali energetyczną dawkę mocnego brzmienia.


Skład zespołu:
Piotr Witkowski – bass
Hubert Skiba – perkusja
Anton Zhivanov – gitara/wokal


*Nagranie zostało zrealizowane w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury 20 maja 2020 roku.


Koncepcja artystyczna projektu: Sochaczewskie Centrum Kultury

Koordynacja projektu: Magdalena Franaszek-Niewiadomska, Gamid Ibadullayev

Realizacja dźwięku: Mateusz Śliwiński
Realizacja video i reżyseria: Gamid Ibadullayev


Zapraszamy do subskrypcji kanału Klubu Kontrast na YouTube, gdzie publikowane będą kolejne koncerty.


—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

Czwarty z kolei koncert post live z Klubu Kontrast to występ trio jazzowego w składzie: Mateusz Gawęda (instrumenty klawiszowe), Andrzej Święs (kontrabas) i Patryk Dobosz (perkusja). Zespół wykonał standardy jazzowe we własnych, nietuzinkowych aranżacjach. 13 czerwca nagranie zostało udostępnione na kanale Klubu Kontrast na YouTube oraz na fanpage’u Klubu Kontrast na Facebooku.

Mateusz Gawęda – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu jazzowego dr Joachima Mencla. Współtwórca zespołów: Pezda/Gawęda Duo, Mateusz Gawęda Trio, PeGaPoFo, Cracow Jazz Collective, Silberman, których repertuarem są przede wszystkim jego autorskie kompozycje. Współpracował i występował ze znakomitościami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej m.in. Billy Hart, John Scofield, John Medeski, Ralph Alessi, Gianni Gebbia, Albert Beger, Jacek Kochan, Maciej Obara, Leszek Żądło, Janusz Muniak i wieloma innymi.Na swoim koncie ma 11 wydanych albumów w tym pięć jako lider. Za album Mateusz Gawęda Trio „Overnight Tales” został nagrodzony m.in. nominacją do nagrody Fryderyki 2017 w kategorii Muzyka Jazzowa – Fonograficzny Debiut Roku. Inspiracje czerpie głównie z takich muzyków jak Agustí Fernández, Cecil Taylor, Mathew Shipp, Herbie Hancock, Ahmad Jamal, Igor Strawiński czy Wojciech Kilar, ale najbardziej z miłości do muzyki i potrzeby odkrywania świata…
Patryk Dobosz – perkusista który jest prawdziwym wirtuozem swego instrumentu. Koncertuje na całym świecie m.in. w Europie, USA i Azji. Współpracował z artystami światowego formatu: Randy Brecker, Mike Stern, John Abercrombie, Jane Monheit, Lucas Pino, Joel Frahm, Leni Stern, Karen Edwards, Andy Sheppard, Wayne Escoffery, Ed Cherry, Amir ElSaffar, Zbigniew Namysłowski, Aga Zaryan, Monika Borzym, Adam Pierończyk, Grzegorz Nagórski, Janusz Muniak, Maciej Obara, Włodek Pawlik. Laureat wielu konkursów jazzowych: I Nagroda na IV Europejskich Integracjach Muzycznych w Żyrardowie z zespołem Toing Trio (2008);
I Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Zestawowym w Opolu (2008); Specjalna nagroda indywidualna Leszka Możdżera na konkursie JAZZ JUNIORS (2009); I Nagroda na prestiżowym Jazz Hoeilaart w Belgii z zespołem High Definition (2011).
Andrzej Święs – kontrabasista, gitarzysta basowy. Absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu (2005) oraz Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (2008). Występował z tak uznanymi muzykami, jak m.in.: Lee Konitz, Greg Osby, George Garzone, Karl Martin Almqvist, Jacques Schwarz-Bard, Judy Bady, Keith Javors, Adam Pierończyk, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Joachim Mencel, Kuba Stankiewicz, Aga Zaryan, Artur Dutkiewicz, Jorgos Skolias, i inni. W swoim dorobku fonograficznym ma ponad czterdzieści nagranych albumów, większość z nich otrzymała nominacje do Nagrody Muzycznej Fryderyk.


*Nagranie zostało zrealizowane w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury 22 maja 2020 roku.


Koncepcja artystyczna projektu: Sochaczewskie Centrum Kultury

Koordynacja projektu: Magdalena Franaszek-Niewiadomska, Gamid Ibadullayev

Realizacja dźwięku: Mateusz Śliwiński
Realizacja video i reżyseria: Gamid Ibadullayev


—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-


W sobotę 27 czerwca na kanale Klubu Kontrast na YouTube udostępniony został ostatni przedwakacyjny koncert w konwencji post live. Tym razem mogliśmy posłuchać zespołu Leszek Wypych Trio w składzie: Leszek Wypych – gitara elektryczna/akustyczna, Damian Szajkowski „Szaman” – perkusja, Piotr Pawęska – gitara basowa.


Leszek Wypych Trio to zespół instrumentalny obracający się w różnych gatunkach muzycznych takich jak rock, blues, country, pop czy jazz. Jest to autorski projekt Leszka Wypycha, który jest absolwentem Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Artysta jest muzykiem sesyjnym i studyjnym. Od kilkunastu lat współpracuje z agencjami muzycznymi, koncertując w całym kraju z różnymi projektami. Ogromna muzyczna wyobraźnia pozwala mu tworzyć i grać z wieloma zespołami. Często występuje jako akompaniator. Dodatkowo tworzy i nagrywa muzykę do filmów i spotów TV. Leszek Wypych udziela również lekcji nauki gry na gitarze, również metodą e-korepetycji, dzieląc się ze swoimi uczniami poznanymi tajnikami i pasją do grania.  W trio towarzyszą mu przyjaciele, z którymi współpracuje w różnych innych projektach.

Damian Szajkowski – perkusista „Szaman”, który zaczął grać już w wieku 10 lat. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach oraz Szkołę Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Prowadzi zajęcia indywidualne gry na perkusji oraz warsztaty muzyczne. Współpracował z takimi artystami i zespołami jak: Filharmonia Dowcipu, Kayah, Danuta Błażejczyk, Sound’n”Grace, Krzesimir Dębski, K.A.S.A., aktorzy Teatru Komedia w Warszawie, Janusz ,,Yanina” Iwański, Marek Piekarczyk, Aleksandra Szwed czy Orkiestra Filharmonii Lwowskiej.

Piotr Pawęska – basista, muzyk koncertowy i studyjny. Współpracował z wieloma zespołami i muzykami, m.in. Markiem Kościkiewiczem, Stereo Project, Pako Sarr, Vino oraz Violą Brzezińska. Obecnie gra na stałe z wokalistą Grzegorzem Wilkiem, chórem Gospel Rain, popowo-elektroniczną formacją Superecho oraz coverowymi składami Dancing Pills i Nocny Koncert. Fan syntezatorów i brzmień rodem z lat 80-tych.


*Nagranie zostało zrealizowane w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury 26 maja br.


Koncepcja artystyczna projektu: Sochaczewskie Centrum Kultury

Koordynacja projektu: Magdalena Franaszek-Niewiadomska, Gamid Ibadullayev

Realizacja dźwięku: Mateusz Śliwiński

Realizacja video i reżyseria: Gamid Ibadullayev
More13 czerwca 2020 |More

Ułatwienia dostępu