Musical „Niepodległa – I iskra tylko”- online

W niedzielę 3 Maja o godz. 19.00 na portalu społecznościowym Facebook odbyła się premiera rejestracji Musicalu “Niepodległa I ISKRA TYLKO” zrealizowanego z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Niepodległa – I ISKRA TYLKO to musical przygotowany z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, w którym wzięło udział ponad 70 osób – Orkiestra Kameralna Camerata Mazovia, Zespół Taneczny Abstrakt Sochaczew, Teatr Maska Sochaczew, Stowarzyszenie MGH II batalionu 18 pułku piechoty, Pracownia Eksperymentów Audiowizualnych oraz niezależni artyści. To wyjątkowe zjawisko łączące działania artystyczne Sochaczewskiego Centrum Kultury z aktywnością społeczną.


Pomysłodawcą musicalu jest Artur Komorowski, dyrektor Sochaczewskiego Centrum Kultury, który do współpracy w produkcji przedstawienia zaprosił: Jakuba Krukowskiego – kompozytora, muzyka i wokalistę związanego przez wiele lat z Teatrem Buffo, który skomponował partyturę muzyczną; Dawida Żakowskiego – reżysera, aktora i pedagoga teatralnego, który przygotował scenariusz oraz wyreżyserował całość widowiska; Monikę Osiecką-Jaworską – choreografkę, tancerkę, instruktorkę tańca, która stworzyła choreografię; Jolantę Kawczyńską, która przygotowała warstwę wokalną.


Musical „Niepodległa I ISKRA TYLKO” to podróż przez burzliwą historię Polski od uchwalenia Konstytucji 3 Maja poprzez rozbiory, utratę suwerenności, I Wojnę Światową, Odzyskanie Niepodległości, II Wojnę Światową, Komunizm, aż po współczesność. W scenariuszu wykorzystano fragmenty z Pana Tadeusza i III cz. Dziadów Adama Mickiewicza, Przedwiośnia Stefana Żeromskiego oraz archiwalnych dokumentów związanych z historią Polski.


Musical w wersji online dostępny jest —> TUTAJ



Fot. Tomasz Ertman

Musical Niepodległa I ISKRA TYLKO
Produkcja: Sochaczewskie Centrum Kultury
Koncepcja projektu: Artur Komorowski, Monika Osiecka –Jaworska, Dawid Żakowski
Scenariusz i reżyseria: Dawid Żakowski
Muzyka: Jakub Krukowski
Kierownictwo muzyczne: Artur Komorowski
Choreografia: Monika Osiecka Jaworska
Wizualizacje obrazów: Franciszek Bednarczyk, Gamid Ibadullayev
Realizacja rejestracji filmowej: Gamid Ibadullayev i Pracownia Eksperymentów Audiowizualnych
Scenografia: Emilia Zielińska
Teksty piosenek: Paweł Rozdżestwieński
Przygotowanie wokalne: Jolanta Kawczyńska
Projekt kostiumów: Karolina Papiernik
Koncepcja nagłośnienia: Przemysław Milczarek
Realizacja dźwięku: Przemysław Milczarek, Mateusz Śliwiński
Projekt oświetlenia: Krzysztof Włostowski
Realizacja oświetlenia: Paweł Rutkowski, Krzysztof Grzegorowski
Konsultacja historyczna: Jakub Wojewoda
Koordynacja grup rekonstrukcyjnych: Łukasz Nonas
Rekwizyty militarne: Krzysztof Kwiatkowski
Koordynacja grupy technicznej: Robert Godzina
Koordynacja projektu: Magdalena Franaszek – Niewiadomska


WYKONAWCY:

Orkiestra Kameralna Camerata Mazovia pod dyrekcją Artura Komorowskiego:
Artur Komorowski – dyrygent
Skrzypce I Joanna Sylwestrzak – Koncertmistrz, Oliwia Królak, Aneta Chrastek, Natalia Zadrożna, Małgorzata Madalińska, Magdalena Folwarska, Martyna Sułek, Miriam Świdrów
Skrzypce II Anna Kusy, Iwona Kierzkowska, Katarzyna Proch , Kaja Miszczak
Altówki: Hanna Pałuba, Justyna Łuczyńska
Wiolonczele: Magdalena Franaszek – Niewiadomska- Inspektor orkiestry, Martyna Słojewska
Kontrabas: Jarosław Modrzejewski
Flety: Mateusz Wojtkiw, Marta Gałecka
Klarnety: Robert Stefański, Adam Szydłowski
Saksofon: Janusz Przydworski
Trąbki: Dymitr Kościuszko, Karol Nyczka
Puzon: Małgorzata Herrera- Szydłowska
Fortepian: Radosław Stefański
Gitara elektryczna: Jakub Dudek
Gitara basowa: Maciej Pietrzak
Perkusja: Paweł Gubała, Jacek Goliszek, Kacper Gubała

Soliści:

Ewa Bonecka w roli matki
Maria Fornalska w roli córki
Mateusz Witkowski w roli syna

GRUPA WOKALNA opieka artystyczna Jolanta Kawczyńska:
Katarzyna Fornalska, Jolanta Kawczyńska, Daria Kobierecka, Antoni Kudełko, Zuzanna Mikołajczyk, Anita Znamirowska

TEATR MASKA SOCHACZEW opieka artystyczna Dawid Żakowski:
Franek Bednarczyk, Klaudia Cieślak, Filip Chojnacki, Daria Dudek, Marysia Fornalska, Ula Jagielska, Michał Klin, Antoni Kudełko, Mateusz Nguyen, Weronika Nguyen, Paula Szewczyk, Jakub Tomaszewski, Mateusz Witkowski, Paweł Zatorski, Natalia Janowska

ZESPÓŁ ABSTRAKT SOCHACZEW opieka artystyczna Monika Osiecka Jaworska i Agata Koźbiał:
Agata Kożbiał, Natalia Kruszewska, Barbara Mońka, Aleksandra Pietras, Julia Kieroń, Oliwia Szczepanik, Marta Woźniak, Alicja Kądziela, Agnieszka Pisarek, Kacper Grocholewski, Kacper Jelonek, Sebastian Majewski, Szymon Stachlewski, Katarzyna Ciurzynska, Zuzanna Jaworska, Daria Guzik, Aleksandra Sanecka, Wiktoria Giersz, Julia Kawecka, Julia Bulik, Aleksandra Zaborowska, Karolina Stańczyk

STOWARZYSZENIE MGH II BATALIONU 18 PUŁKU PIECHOTY prowadzenie Jakub Wojewoda:

Szymon Grzelak, Hubert Grzelak, Łukasz Nonas, Mariusz Samborski, Monika Markiewicz, Miłosz Szadkowski, Dawid Wawrzyńczak, Krzysztof Kwiatkowski, Piotr Bury, Mariusz Samborski

PRACOWNIA EKSPERYMENTÓW AUDIOWIZUALNYCH opieka Gamid Ibadullayev:

Iza Strzelecka, Klaudiusz Adamski – Kazimierski, Jarek Ufa, Tomasz Ertman, Patryk Oziemblewski

More